Cristian Voicu, Pro Sport

486 articole publicate pe Pro Sport 137 in dec. 2014
29 dec. 2014 Foşti fotbalişti ai Rapidului, dezamăgiţi de actuala conducere: "Jucătorii meritau mai mult respect"
28 dec. 2014 Gică Hagi a mai transferat un veteran: portar de 33 de ani, cu aproape 200 de meciuri în Liga 1
27 dec. 2014 Echipa ideală a anului 2014 în viziunea L’equipe: trei jucători de la Real Madrid şi două staruri ale Barcelonei se numără printre aleşi
25 dec. 2014 Cadoul ProSport pentru Dan Petrescu: 4 fotografii rare cu omul care a scris istorie pentru Steaua şi echipa naţională
25 dec. 2014 FOTO | Cadou special de Crăciun din partea lui Suarez: 500 de saci de alimente pentru copiii din Montevideo
25 dec. 2014 Dumitru Dragomir, critici pentru Piţurcă şi Reghecampf: "Pe unde ne ducem, ne facem de râs"
24 dec. 2014 Ionuţ Chirilă îi răspunde lui Florin Prunea: "Să spui că jucătorii aduşi de mine au destabilizat vestiarul este hilar. Cum să vorbim despre aşa ceva?"
23 dec. 2014 Reghecampf, criticat de arabi din cauza soţiei şi a rezultatelor slabe: "Nu merită să antreneze o echipă precum Al Hilal"
22 dec. 2014 LIVE SCORE | Supercupa Italiei. Juventus - Napoli 0-0. Echipele de start. Meciul se joacă în Qatar
22 dec. 2014 LIVE SCORE | Supercupa Italiei. Juventus - Napoli 2-1. Tevez marchează în minutul 106
22 dec. 2014 LIVE SCORE | Supercupa Italiei. Juventus - Napoli 1-1. Tevez deschide scorul încă din minutul 5, Higuain egalează. Meciul se joacă în Qatar
22 dec. 2014 LIVE SCORE | Supercupa Italiei. Juventus - Napoli 2-2. Tevez marchează în minutul 106, Higuain restabileşte egalitatea în minutul 118. Câştigătoarea se va decide după penalty-uri
22 dec. 2014 LIVE SCORE | Supercupa Italiei. Juventus - Napoli 1-0. Tevez deschide scorul încă din minutul 5. Meciul se joacă în Qatar
22 dec. 2014 LIVE SCORE | Supercupa Italiei. Juventus - Napoli 1-0. Tevez deschide scorul încă din minutul 5, Hamsik loveşte bara. Meciul se joacă în Qatar
22 dec. 2014 Meci interzis cardiacilor la Doha! Napoli a câştigat Supercupa Italiei în faţa lui Juventus, 6-5 după penalty-uri
22 dec. 2014 LIVE SCORE | Supercupa Italiei. Juventus - Napoli 1-1 după 90 de minute. Meciul are nevoie de două reprize de prelungiri
22 dec. 2014 LIVE SCORE | Supercupa Italiei. Juventus - Napoli 1-0. Tevez deschide scorul încă din minutul 5, Hamsik şi Higuain nimeresc bara. Meciul se joacă în Qatar
22 dec. 2014 FOTO | Stade Velodrome la picioarele “Nebunului“. Tributul fanilor pentru antrenorul Marcelo Bielsa
21 dec. 2014 VIDEO | Răspunsul lui Cristiano Ronaldo. Starul portughez l-a ignorat pe Michel Platini după finala Campionatului Mondial al Cluburilor
21 dec. 2014 Dragoş Grigore, criticat dur de presa franceză: "Un veritabil eşec". Toulouse caută un înlocuitor în iarnă
19 dec. 2014 3 pentru Ballon d’Or, 6 pentru Fallon d’Floor. Ronaldo, Robben si Suarez, nominalizaţi pentru simularea anului 2014
19 dec. 2014 Mesajul de 30.000 de euro. Mario Balotelli a fost suspendat un joc şi amendat după o imagine postată pe Instagram
19 dec. 2014 AUDIO | Propunere jignitoare de siglă pentru Steaua la emisiunea unui celebru moderator britanic: "Să pună o poză mare cu un penis". Cum comentează Duckadam
18 dec. 2014 Thriller în Cupa Angliei: 32 de penalty-uri, record absolut în istoria competiţiei, într-un meci între două echipe din ligile inferioare
18 dec. 2014 LIVE | Suflarea rapidistă, oameni de fotbal, apropiaţi şi cunoscuţi îl conduc pe Nae Manea pe ultimul drum. Înmormântarea va avea loc azi | FOTO
18 dec. 2014 Chiricheş, integralist pentru Tottenham în victoria cu Newcastle, 4-0, din sferturile Cupei Ligii Angliei. Adversar din liga a treia în penultimul act. Liverpool – Chelsea, şocul semifinalelor
18 dec. 2014 IMAGINEA ZILEI | Piţurcă, pe urmele lui Reghecampf. Fostul selecţioner a îmbrăcat hainele tradiţionale ale arabilor
18 dec. 2014 Suflarea rapidistă, oameni de fotbal, apropiaţi şi cunoscuţi îl conduc pe Nae Manea pe ultimul drum. Înmormântarea va avea loc azi | FOTO
18 dec. 2014 Suflarea rapidistă, oameni de fotbal, apropiaţi şi cunoscuţi îl conduc pe Nae Manea pe ultimul drum. Înmormântarea va avea loc azi, de la 12:30
18 dec. 2014 LIVE | Suflarea rapidistă, oameni de fotbal, apropiaţi şi cunoscuţi îl conduc pe Nae Manea pe ultimul drum. Înmormântarea va avea loc azi, de la 12:30
18 dec. 2014 Cortegiul funerar a trecut prin faţa stadionului Giuleşti şi se îndreaptă către cimitirul Străuleşti 2. Suflarea rapidistă, oameni de fotbal, apropiaţi şi cunoscuţi îl conduc pe Nae Manea pe ultimul drum | FOTO
18 dec. 2014 Nae Manea a fost înmormântat la cimitirul Străuleşti 2. Fanii rapidişti, oameni de fotbal, apropiaţi şi cunoscuţi l-au condus pe ultimul drum | FOTO
18 dec. 2014 Nae Manea a fost înmormântat la cimitirul Străuleşti 2. Suflarea rapidistă, oameni de fotbal, apropiaţi şi cunoscuţi l-au condus pe ultimul drum | FOTO
18 dec. 2014 Cortegiul funerar a plecat de la biserica Sfânta Parascheva şi urmează să treacă prin faţa stadionului Giuleşti. Suflarea rapidistă, oameni de fotbal, apropiaţi şi cunoscuţi îl conduc pe Nae Manea pe ultimul drum | FOTO
16 dec. 2014 Suflarea rapidistă, oameni de fotbal, apropiaţi şi cunoscuţi şi-au luat adio de la Nae Manea. Înmormântarea va avea loc joi, de la 12:30
15 dec. 2014 Mulţescu, OUT de la Petrolul! Tehnicianul de 63 de ani îşi va rezilia contractul deşi are o singură înfrângere pe banca "lupilor"
14 dec. 2014 "Corbul" pleacă cu capul sus. Dinamo - U Cluj 0-0, 3-2 după loviturile de departajare
14 dec. 2014 "Corbul" spune adio cu fruntea sus. Dinamo - U Cluj 0-0, 3-2 după loviturile de departajare
14 dec. 2014 Efectul Dinu Gheorghe. Nae Stanciu nu mai este preşedinte la Rapid, dar va rămâne în club
13 dec. 2014 LIVE TEXT | Dinamo - U Cluj, de la 20:00. Echipele de start. Ultimul meci cu Dănciulescu pe bancă
13 dec. 2014 LIVE TEXT | Dinamo - U Cluj 0-0. Echipele de start. Ultimul meci cu Dănciulescu pe bancă
13 dec. 2014 LIVE TEXT | Dinamo - U Cluj 0-0. Ocazii mari Viveiros şi Stojanovic. S-a intrat în prelungiri
13 dec. 2014 LIVE TEXT | Dinamo - U Cluj 0-0. Ocazii mari Viveiros şi Stojanovic. Patrick Petre ar fi putut marca în a doua repriză de prelungiri
13 dec. 2014 LIVE TEXT | Dinamo - U Cluj 0-0 după 120 de minute. În Ştefan cel Mare s-a ajuns la lovituri de departajare
13 dec. 2014 LIVE TEXT | Dinamo - U Cluj 0-0. Ocazii mari Viveiros şi Stojanovic. Se intră în prelungiri
13 dec. 2014 LIVE TEXT | Dinamo - U Cluj 0-0. Meci fără vlagă în Ştefan cel Mare
13 dec. 2014 Dinamo - U Cluj 0-0, 3-2 după loviturile de departajare. Dănciulescu duce echipa în semifinalele Cupei Ligii
11 dec. 2014 Liga Campionilor | AS Roma - Manchester City 0-2, Porto - Şahtior 1-1. Ibra, Messi, Neymar şi Suarez au marcat în Barcelona - PSG 3-1. Toate cele 16 echipe calificate în optimile de finală
11 dec. 2014 Tragerea la sorţi a optimilor Ligii Campionilor va avea loc luni. Componenţa celor două urne. Real Madrid - Manchester City şi Bayern Munchen - PSG, printre întâlnirile posibile
10 dec. 2014 Cum arată cel mai bun prim 11 al fotbaliştilor daţi afară de Rapid. Dinu Gheorghe a pus pe liber un lot întreg. Altor trei jucători li s-au reziliat contractele
09 dec. 2014 Moţi, integralist în Real Madrid - Ludogoreţ 4-0. Liverpool a fost eliminată din Liga Campionilor. Monaco, Basel şi Juventus s-au calificat în optimile de finală
09 dec. 2014 Petrolul - Concordia 2-2. 4 goluri, un penalty şi un cartonaş roşu în meciul care a tras cortina peste turul Ligii 1
09 dec. 2014 LIVE BLOG | Moţi este titular pentru Ludogoreţ în meciul cu Real Madrid. Liverpool - Basel, Monaco - Zenit, meciuri decisive pentru calificare.Toate calculele înainte de ultima etapă
08 dec. 2014 LIVE BLOG | Ultimul meci al turului: Petrolul - Concordia 1-0. Astafei deschide scorul în minutul 5
08 dec. 2014 LIVE BLOG | Ultimul meci al turului: Petrolul - Concordia 1-2. Florea marchează din penalty. Pecanha a încasat primele goluri în Liga 1 după 697 de minute
08 dec. 2014 LIVE BLOG | Ultimul meci al turului: Petrolul - Concordia, ora 20:30. Echipele de start
08 dec. 2014 LIVE BLOG | Ultimul meci al turului: Petrolul - Concordia 1-1. Astafei deschide scorul în minutul 5, Dina egalează. Pecanha a primit primul gol după 697 de minute
08 dec. 2014 Şumudică, după 2-2 pe terenul Petrolului: "Am reuşit să scoatem un punct cu sacrificiu. Îmi cer scuze pentru tragerile de timp". Ironii la adresa lui Liţă Dumitru: "Învăluiri se făceau în 1970"
08 dec. 2014 INTERVIU | Dănuţ Lupu: "Pe Dănciulescu l-au pus antrenor doar pentru a scăpa de el". Fostul jucător îi taxează pe Negoiţă şi Moraru: "Nu realizează ce înseamnă Dinamo şi Rapid"
08 dec. 2014 LIVE BLOG | Ultimul meci al turului: Petrolul - Concordia 2-2. Florea marchează din penalty, Teixeira egalează. Pecanha a încasat primele goluri în Liga 1 după 697 de minute
07 dec. 2014 Mourinho a găsit vinovaţii după prima înfrângere din Premier League: "Am vrut să jucăm fotbal, dar nu a fost posibil din cauza unor lucruri despre care am crezut că nu mai există". Replica lui Alan Pardew: "Jose e frustrat"
06 dec. 2014 Petre Grigoraş a demisionat de la Pandurii, după 2-0 cu Rapid: “A fost o decizie de comun acord“
06 dec. 2014 Astra - Dinamo 6-1. Aniversare de coşmar pentru Dănciulescu. Pandurii - Rapid 2-0. Matulevicius şi Roman au marcat, Emil Dică a ratat un penalty
06 dec. 2014 LIVE BLOG | Pandurii - Rapid 2-0. Mihai Roman şi Matulevicius au marcat, Emil Dică a ratat un penalty. Dinamo nu a mai câştigat pe terenul Astrei de patru ani. Astra - Dinamo, ora 20:30
06 dec. 2014 LIVE BLOG | Astra - Dinamo, de la 20:30. Echipele de start. Pandurii - Rapid 2-0. Roman şi Matulevicius au marcat, Emil Dică a ratat un penalty
06 dec. 2014 LIVE BLOG | Pandurii - Rapid 1-0. Mihai Roman deschide scorul. Penalty ratat de Emil Dică. Dinamo nu a mai câştigat pe terenul Astrei de patru ani. Astra - Dinamo, ora 20:30
06 dec. 2014 LIVE BLOG | Pandurii - Rapid 1-0. Mihai Roman deschide scorul. Emil dică ratează un penalty. Dinamo nu a mai câştigat pe terenul Astrei de patru ani. Astra - Dinamo, ora 20:30
06 dec. 2014 LIVE BLOG | Pandurii - Rapid 1-0. Mihai Roman deschide scorul. Dinamo nu a mai câştigat pe terenul Astrei de patru ani. Astra - Dinamo, ora 20:30
06 dec. 2014 LIVE BLOG | Astra - Dinamo 2-0. Budescu deschide scorul, Seto majorează avantajul. Pandurii - Rapid 2-0. Matulevicius şi Roman au marcat, Emil Dică a ratat un penalty
06 dec. 2014 LIVE BLOG | Astra - Dinamo 6-1. Bilinski mai spală din ruşine. Ben Youssef marchează din penaltyl. Pandurii - Rapid 2-0. Matulevicius şi Roman au marcat, Emil Dică a ratat un penalty
06 dec. 2014 6 cadouri otrăvite pentru Dănciulescu. Astra – Dinamo 6-1
06 dec. 2014 LIVE BLOG | Pandurii - Rapid 2-0. Matulevicius şi Mihai Roman au marcat, Emil Dică a ratat un penalty. Dinamo nu a mai câştigat pe terenul Astrei de patru ani. Astra - Dinamo, ora 20:30
06 dec. 2014 LIVE BLOG | Astra - Dinamo 4-0. Budescu, Seto, De Amorim şi Oros fac show. Pandurii - Rapid 2-0. Matulevicius şi Roman au marcat, Emil Dică a ratat un penalty
06 dec. 2014 LIVE BLOG | Astra - Dinamo 6-1.Bilinski mai spală din ruşine. Ben Youssef marchează şi el. Pandurii - Rapid 2-0. Matulevicius şi Roman au marcat, Emil Dică a ratat un penalty
06 dec. 2014 LIVE BLOG | Astra - Dinamo 0-0. Echipele de start. Pandurii - Rapid 2-0. Roman şi Matulevicius au marcat, Emil Dică a ratat un penalty
06 dec. 2014 Grigoraş, după succesul cu Rapid: "Mă bucur că am reuşit să încheiem turul cu o victorie. Nu m-a anunţat nimeni despre o posibilă înlocuire"
06 dec. 2014 LIVE BLOG | Astra - Dinamo 3-0. Budescu, Seto şi De Amorim fac spectacol. Pandurii - Rapid 2-0. Matulevicius şi Roman au marcat, Emil Dică a ratat un penalty
06 dec. 2014 LIVE BLOG | Astra - Dinamo 1-0. Budescu deschide scorul. Pandurii - Rapid 2-0. Matulevicius şi Roman au marcat, Emil Dică a ratat un penalty
03 dec. 2014 7 goluri, un gest ruşinos şi un vis spulberat. CFR s-a calificat în semifinalele Cupei după ce în minutul 62 era condusă cu 3-0! CS Mioveni - CFR Cluj 3-4. U Cluj-Pandurii, de la 20:30
03 dec. 2014 IMAGINEA ZILEI | Cum arată casa de 8,3 milioane de euro a lui Federer
03 dec. 2014 LIVE BLOG, sferturile de finală ale Cupei României | U Cluj - Pandurii, de la 20:30. Echipele de start
03 dec. 2014 Muşcătura lui Ceppelini. Vecinul lui Suarez califică Universitatea în semifinalele Cupei. U Cluj - Pandurii 1-0
03 dec. 2014 Continuă curăţenia de iarnă. Rapid a reziliat contractele a încă 4 jucători, printre care 2 titulari
03 dec. 2014 LIVE BLOG, sferturile de finală ale Cupei României | U Cluj - Pandurii 0-0. Răduţ trimite mingea în bară
03 dec. 2014 LIVE BLOG | 7 goluri, un gest ruşinos şi un vis spulberat. CFR s-a calificat în semifinalele Cupei după ce în minutul 62 era condusă cu 3-0! CS Mioveni - CFR Cluj 3-4. U Cluj-Pandurii, de la 20:30
03 dec. 2014 George Ogăraru, temperat după calificarea în semifinalele Cupei: "Nu facem înmormântare după înfrângeri, nici nuntă după victorii. Astăzi am dat dovadă de caracter"
02 dec. 2014 LIVE BLOG sferturile de finală ale Cupei României | CS Mioveni - CFR Cluj 0-0. Nilă loveşte bara porţii lui Felgueiras
02 dec. 2014 LIVE BLOG sferturile de finală ale Cupei României | CS Mioveni - CFR Cluj 2-0. Stoica deschide scorul, Nilă majorează avantajul
02 dec. 2014 LIVE BLOG sferturile de finală ale Cupei României | CS Mioveni - CFR Cluj, de la 20:30. Echipele de start
02 dec. 2014 LIVE BLOG sferturile de finală ale Cupei României | CS Mioveni - CFR Cluj 0-0. Începutul meciului a fost amânat cu 5 minute
02 dec. 2014 LIVE BLOG sferturile de finală ale Cupei României | CS Mioveni - CFR Cluj 1-0. Stoica deschide scorul
02 dec. 2014 Thriller la Piteşti. CFR s-a calificat în semifinalele Cupei după ce în minutul 62 era condusă cu 3-0! CS Mioveni - CFR Cluj 3-4
02 dec. 2014 Sferturile de finală ale Cupei României | CS Mioveni - CFR Cluj 3-4. Thriller la Piteşti. CFR a revenit de la 0-3 în minutul 62
02 dec. 2014 LIVE BLOG sferturile de finală ale Cupei României | CS Mioveni - CFR Cluj 3-4. Thriller la Argeş. CFR revine de la 0-3!
02 dec. 2014 Sferturile de finală ale Cupei României | CS Mioveni - CFR Cluj 3-4. Thriller la Piteşti. CFR a revenit de la 0-3!
01 dec. 2014 Tehnologia Goal Line face diferenţa. Faze identice, decizii diferite în două dintre cele mai importante campionate ale Europei
01 dec. 2014 VIDEO | Nu simte că joacă în deplasare. Reghecampf, ovaţionat de fani în oraşul echipei lui Piţurcă
01 dec. 2014 INEDIT | Campionatul din Europa în care liderul are golaveraj negativ şi a marcat cu 3 goluri mai mult decât ultima clasată