Cristian Voicu, Pro Sport

486 articole publicate pe Pro Sport 137 in apr. 2016
30 apr. 2016 EXCLUSIV | Episod straniu la CSMS Iaşi - Petrolul. Arbitrul Dragoş Istrate, către Victoraş Astafei: "Eşti blat?" Reacţia fotbalistului şi precedentul de la Dinamo - Chiajna: "N-am auzit aşa ceva până acum"
20 apr. 2016 CULISE | Unde pleacă Edi Iordănescu: ”E vorba despre o altă ofertă, nu ia în calcul să meargă la Steaua. A vorbit despre ei doar pentru a-şi întări poziţia în negocieri”
16 apr. 2016 LIVE BLOG | Astra - Steaua 1-0. Ricardo Alves este eliminat de pe banca de rezerve, Reghe apelează la ultima soluţie: intră Bawab
16 apr. 2016 LIVE BLOG | Astra - Steaua 2-0. Alibec marchează din penalty! Marica înscrie, dar golul e anulat pentru ofsaid. Giurgiuvenii au şase puncte peste campioană
16 apr. 2016 LIVE BLOG | Astra - Steaua 1-0. Găman deschide scorul din penalty! Giurgiuvenii au şase puncte peste campioană
16 apr. 2016 LIVE BLOG | Astra - Steaua 1-0. Găman a deschis scorul din penalty. Silviu Lung, decisiv la prima ocazie a campioanei în repriza secundă
16 apr. 2016 LIVE BLOG | Astra - Steaua 1-0. Găman deschide scorul din penalty! Reghe schimbă la pauză: intră Marica şi Enache, ies Bourceanu şi Tamaş
16 apr. 2016 LIVE BLOG | Astra - Steaua 0-0. Niţă dă emoţii în primele secunde ale meciului, apoi îl opreşte inspirat pe De Amorim
16 apr. 2016 LIVE BLOG | Astra - Steaua 0-0. Chipciu ratează cea mai mare ocazie a meciului, după o centrare superbă a lui Tamaş
16 apr. 2016 LIVE BLOG | Astra - Steaua 0-0. Campioana dă semne de revenire după un început prost, Alibec vede cartonaşul galben
16 apr. 2016 LIVE BLOG | Astra - Steaua 2-0. Alibec a străllucit din nou şi a decis finala Ligii 1. Giurgiuvenii au şase puncte peste campioană!
16 apr. 2016 LIVE BLOG | Astra - Steaua 2-0. Alibec a strălucit din nou şi a decis finala Ligii 1. Giurgiuvenii au şase puncte peste campioană!
16 apr. 2016 LIVE BLOG | Astra - Steaua, de la 20:30. Echipele de start: Şumudică începe cu Denis Alibec, Reghecampf cu Alex Chipciu
16 apr. 2016 LIVE BLOG | Astra - Steaua 1-0. Găman deschide scorul din penalty!
16 apr. 2016 LIVE BLOG | Astra - Steaua 0-0. A trecut prima jumătate de oră: jocul e fragmentat, ritmul e lent, ocaziile lipsesc
14 apr. 2016 Liga Campionilor | Cutremur în "sferturi"! Atletico a eliminat Barcelona după 2-0 pe Calderon. Catalanii nu au primit un penalty în prelungiri. Bayern, City şi Real completează careul de aşi
13 apr. 2016 LIVE BLOG Liga Campionilor | Messi caută replica pentru Ronaldo: Atletico - Barcelona, de la 21:45. Bayern merge în Portugalia pentru returul cu Benfica. Real şi City sunt primele semifinaliste
13 apr. 2016 LIVE BLOG Liga Campionilor | Atletico - Barcelona 0-0. Madrilenii au început mai bine. Benfica - Bayern 0-0. Real şi City sunt primele semifinaliste. Echipele de start
13 apr. 2016 Liga Campionilor | Seara magică a lui Ronaldo! Real - Wolfsburg 3-0: hat-trick-ul portughezului îi duce pe madrileni în semifinale. City - PSG 1-0. Englezii ating pentru prima dată în istorie penultimul act
13 apr. 2016 LIVE BLOG Liga Campionilor | Messi caută replica pentru Ronaldo: Atletico - Barcelona 0-0. Benfica - Bayern 0-0. Real şi City sunt primele semifinaliste. Echipele de start
13 apr. 2016 LIVE BLOG Liga Campionilor | Atletico - Barcelona 1-0. Griezmann a înscris superb. Madrilenii au început mai bine. Benfica - Bayern 1-1. A egalat Vidal. Real şi City sunt primele semifinaliste
13 apr. 2016 LIVE BLOG Liga Campionilor | Catalanii, în corzi! Atletico - Barcelona 1-0. Griezmann înscrie, Carrasco loveşte bara! Benfica - Bayern 1-2. Muller asigură în mare măsură calificarea
13 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - Dinamo 1-1. Rednic s-a trezit după pauză şi pune o piedică importantă în lupta pentru titlu. Campioana, la trei puncte în spatele Astrei
13 apr. 2016 LIVE BLOG Liga Campionilor | Catalanii, în corzi! Atletico - Barcelona 2-0. Griezmann face "dubla" din penalty! Benfica - Bayern 2-2: portughezii mai au nevoie de două goluri pentru a se califica
13 apr. 2016 LIVE BLOG Liga Campionilor | Atletico - Barcelona 0-0. Madrilenii au început mai bine. Surpriză la Lisabona. Benfica - Bayern 1-0. Jimenez a deschis scorul. Real şi City sunt primele semifinaliste
13 apr. 2016 Liga Campionilor | Cutremur în "sferturi"! Atletico a eliminat Barcelona după 2-0 pe Calderon. Catalanii nu au primit un penalty în prelungiri. Bayern, City şi Real sunt celelalte trei semifinaliste
13 apr. 2016 Liga Campionilor | Messi caută replica pentru Ronaldo: Atletico - Barcelona, de la 21:45. Bayern merge în Portugalia pentru returul cu Benfica. Real şi City sunt primele semifinaliste
13 apr. 2016 LIVE BLOG Liga Campionilor | Atletico - Barcelona 1-0. Griezmann a înscris superb. Madrilenii au început mai bine. Surpriză la Lisabona. Benfica - Bayern 1-0. Jimenez a deschis scorul. Real şi City sunt primele semifinaliste
12 apr. 2016 LIVE BLOG Liga Campionilor | Remontada e ON! Real Madrid - Wolfsburg 2-0. Ronaldo, "dublă" 86 de secunde. Aguero a ratat un penalty în City - PSG 0-0
12 apr. 2016 LIVE BLOG Liga Campionilor | Meciul sezonului pentru Zidane: Real Madrid - Wolfsburg 0-0. Sergio Ramos loveşte bara! City - PSG 0-0
12 apr. 2016 LIVE BLOG Liga Campionilor | Meciul sezonului pentru Zidane: Real Madrid - Wolfsburg 0-0. Sergio Ramos loveşte bara! Manchester City - PSG 0-0
12 apr. 2016 LIVE BLOG Liga Campionilor | Remontada e ON! Real Madrid - Wolfsburg 2-0. Ramos loveşte pentru a doua oară bara. Aguero a ratat un penalty în City - PSG 0-0
12 apr. 2016 LIVE BLOG Liga Campionilor | Remontada e ON! Real Madrid - Wolfsburg 2-0. Ronaldo marchează de două ori în două minute şi anulează avantajul nemţilor. City - PSG 0-0. Hart respinge lovitura liberă a lui Zlatan
12 apr. 2016 LIVE BLOG Liga Campionilor | Remontada e ON! Real Madrid - Wolfsburg 2-0. Ronaldo marchează de două ori în două minute şi anulează avantajul nemţilor. City - PSG 0-0. Aguero ratează un penalty!
12 apr. 2016 LIVE BLOG Liga Campionilor | Remontada e ON! Real Madrid - Wolfsburg 2-0. Ronaldo marchează de două ori în două minute. Aguero a ratat un penalty în City - PSG 0-0
12 apr. 2016 LIVE BLOG Liga Campionilor | Meciul sezonului pentru Zidane: Real Madrid - Wolfsburg începe de la 0-2. City şi PSG tranşează războiul şeicilor după 2-2 în tur. Echipele de start
12 apr. 2016 LIVE BLOG Liga Campionilor | Remontada e ON! Real Madrid - Wolfsburg 3-0. Hat-trick excepţional al lui Ronaldo!City - PSG 1-0: De Bruyne îi duce pe englezi aproape de calificare
12 apr. 2016 LIVE BLOG Liga Campionilor | Meciul sezonului pentru Zidane: Real Madrid - Wolfsburg, de la 21:45, începe de la 0-2. City şi PSG tranşează războiul şeicilor după 2-2 în tur. Echipele de start
12 apr. 2016 LIVE BLOG Liga Campionilor | Remontada e ON! Real Madrid - Wolfsburg 2-0. Ronaldo, "dublă" în două minute. Aguero a ratat un penalty în City - PSG 0-0
11 apr. 2016 Ipocrizie? Lecţii de moralitate cu Reghecampf. "Nu m-aş fi putut bucura după 1-1. Nici dacă eram campion cu 10 puncte avans" VIDEO | Hora steliştilor, după 0-0 cu Petrolul, în momentul în care erau campioni cu 9 puncte avans
11 apr. 2016 Ipocrizie? Lecţii de moralitate cu Reghecampf. "Eu nu m-aş fi putut bucura după un 1-1. Nici dacă eram campion cu 10 puncte avans" VIDEO | Hora steliştilor la Ploieşti, după 0-0 cu Petrolul, în momentul în care erau campioni şi aveau nouă puncte avans
10 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - Dinamo 1-0. Steliano Filip înscrie în propria poartă! Campioana domină începutul meciului, dar Cerniauskas reţine şutul lui Stanciu
10 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - Dinamo 0-0. Hamroun are prima ocazie, dar Mevlja îl blochează la timp. Coregrafia-protest a fanilor dinamovişti: "E obositor pentru ultraşi..."
10 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - Dinamo, de la 20:30. Echipele de start: surprize în apărarea lui Reghecampf şi în atacul lui Rednic. MM Stoica aşteaptă 48.000 de fani
10 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - Dinamo, de la 20:30. EXCLUSIV | Surprize în apărare. Ce echipă va folosi Reghecampf. Acoperişul Arenei Naţionale a fost tras
10 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - Dinamo 1-1. Schimbare defensivă a lui Rednic: Olteanu în locul lui Romario. Crainicul anunţă 48.632 de spectatori prezenţi pe Arena Naţională
10 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - Dinamo 1-0. Campioana a controlat clar prima repriză. Echipa lui Rednic a suferit la mijlocul terenului şi în banda dreaptă a defensivei
10 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - Dinamo 1-0. Autogol incredibil al lui Steliano Filip! Rotariu e primul dinamovist care-l testează pe Niţă
10 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - Dinamo 1-1. Rednic, ce inspiraţie! Gnohere înscrie la două minute de la intrarea pe teren
10 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - Dinamo 1-1. Rotariu şi Hamroun ratează cele mai mari ocazii ale meciului!
10 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - Dinamo 1-1. Pintilii este eliminat în prelungiri, Nedelcearu ratează o ocazie imensă!
10 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - Dinamo 1-1. Campioana presează, dar Puljic îl blochează pe Tade
10 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - Dinamo 0-0. Surprize în apărarea lui Reghecampf şi în atacul lui Rednic. 45.000 de fani pe Arena Naţională
10 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - Dinamo 1-0. Autogol incredibil al lui Steliano Filip! Tudor nu acordă penalty la un duel Chipciu-Puljic
09 apr. 2016 Scor astronomic în România! Satelitul Concordiei a câştigat cu 17-0 meciul cu Urban Titu. Explicaţiile dezastrului: "Nu am întâlnit aşa ceva!" / "Mai bine luăm 15, 17, 20, dar respectăm competiţia"
08 apr. 2016 Liga Campionilor | Şoc în Germania: Wolfsburg - Real Madrid 2-0. Duelul "şeicilor", între spectacol şi gafe imense: PSG - City 2-2
06 apr. 2016 LIVE BLOG Liga Campionilor | PSG - Manchester City 2-2. Fernandinho egalează după o greşeală în defensiva francezilor. Şoc în Germania: Wolfsburg - Real 2-0
06 apr. 2016 LIVE BLOG Liga Campionilor | PSG - Manchester City 2-1. Puştiul Rabio marchează în minutul 60. Şoc în Germania: Wolfsburg - Real 2-0
05 apr. 2016 LIVE TEXT | Astra - Pandurii 0-0. Colţescu îl elimină pe Teixeira, Antal loveşte bara. Wellington ratează cea mai mare ocazie a meciului
05 apr. 2016 LIVE TEXT | Astra - Pandurii, de la 18:30. Şumudică vrea din nou prima poziţie, Iordănescu vrea pe podium. Echipele de start
05 apr. 2016 LIVE TEXT | Astra - Pandurii 0-0. Şumudică vrea din nou prima poziţie, Iordănescu vrea pe podium. Echipele de start
05 apr. 2016 LIVE TEXT | Astra - Pandurii 0-0. Şumudică, aproape să piardă două puncte mari. Alibec e schimbat cu Daniel Niculae
05 apr. 2016 LIVE TEXT | Astra - Pandurii 0-0. Gorjenii, mai buni în prima jumătate de oră: Silviu Lung, decisiv în trei rânduri
05 apr. 2016 Şumudică rămâne la +1. Astra - Pandurii 0-0. Giurgiuvenii pierd două puncte mari, dar redevin liderii Ligii 1. Colţescu l-a elimiant pe Teixeira, gorjenii au ratat cele mai mari ocazii
05 apr. 2016 LIVE TEXT | Astra - Pandurii 0-0. Nistor ratează prima ocazie importantă
05 apr. 2016 LIVE TEXT | Astra - Pandurii 0-0. Colţescu îl elimină pe Teixeira, după gouă cartonaşe galbene în şase minute
05 apr. 2016 Astra - Pandurii 0-0. Şumudică pierde două puncte mari. Colţescu l-a eliminat pe Teixeira, gorjenii au ratat marile ocazii
04 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - ASA Tg. Mureş 2-1. Autogolul lui Ivan Gonzalez aduce trei puncte mari pentru echipa lui Reghecampf. Campioana egalează din nou Astra în fruntea Ligii 1
03 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - ASA Tg. Mureş 2-1. Stanciu, din nou decisiv: decarul centrează în faţa porţii şi Ivan Gonzalez marchează în propria poartă
03 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - ASA Tg. Mureş 1-0. Oaspeţii încep bine repriza a doua: Niţă respinge bomba lui Voiculeţ
03 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - ASA Tg. Mureş, de la 20:30. Goana după lider, varianta cu Varela, dar fără Chipciu. Echipa de start a lui Reghecampf
03 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - ASA Tg. Mureş, de la 20:30. Goana după lider, varianta cu Varela, dar fără Chipciu. Echipele de start: Mutu, rezervă
03 apr. 2016 O repriză de SHOW. Barcelona - Real Madrid 1-2. Ronaldo decide El Clasico în minutul 85. Echipa lui Zidane se apropie la şapte puncte de catalani
03 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - ASA Tg. Mureş 1-1. Brandan egalează dintr-un penalty făcut de Râpă. Reghe reacţionează imediat: intră Kharja şi Tade
03 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - ASA Tg. Mureş 1-0. Repriză dominată clar de campioană: Adi Popa înscrie din pasa lui Stanciu, apoi decarul ratează o mare ocazie
03 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - ASA Tg. Mureş 1-1. Brandan egalează dintr-un penalty făcut de Râpă
03 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - ASA Tg. Mureş 0-0. Bawab are cea mai mare ocazie a meciului, Pintilii scapă la limită de eliminare
03 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - ASA Tg. Mureş, de la 20:30. Echipele de start: Mutu, doar rezervă. Puţini fani la revenirea campioanei pe Arena Naţională
03 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - ASA Tg. Mureş 0-0. Echipele de start: Mutu, doar rezervă. 9.000 de fani la revenirea campioanei pe Arena Naţională
03 apr. 2016 LIVE BLOG | Steaua - ASA Tg. Mureş 1-0. Adi Popa marchează după o pasă superbă a lui Nicuşor Stanciu!
02 apr. 2016 LIVE BLOG | El Clasico pentru Cruyff: Barcelona - Real Madrid 0-0. Suarez ratează incredibil din şase metri, apoi scapă de eliminare. Messi cere penalty
02 apr. 2016 LIVE BLOG | El Clasico pentru Cruyff: Barcelona - Real Madrid 1-1. Pique deschide scorul din centrarea lui Rakitic, Benzema egalează cu o execuţie superbă
02 apr. 2016 LIVE BLOG | El Clasico pentru Cruyff: Barcelona - Real Madrid 1-1. Bale înscrie, dar golul e anulat pentru fault în atac
02 apr. 2016 LIVE BLOG | El Clasico pentru Cruyff: Barcelona - Real Madrid 1-0. Pique deschide scorul din centrarea lui Rakitic
02 apr. 2016 LIVE BLOG | El Clasico pentru Cruyff: Barcelona - Real Madrid 1-2. Sergio Ramos este eliminat, dar Ronaldo dă lovitura în minutul 85!
02 apr. 2016 LIVE BLOG | El Clasico pentru Cruyff: Barcelona - Real Madrid 0-0. Echipele de start
02 apr. 2016 LIVE BLOG | El Clasico pentru Cruyff: Barcelona - Real Madrid, de la 21:30. MSN - BBC, cele mai tari linii de atac din lume, din nou faţă în faţă. Echipele de start
02 apr. 2016 Show doar în a doua parte. Barcelona - Real Madrid 1-2. Ronaldo decide El Clasico în minutul 85. Echipa lui Zidane se apropie la şapte puncte de catalani
01 apr. 2016 LIVE BLOG | Dinamo - Astra 1-4. Alibec, omul meciului, face hat-trick-ul în minutul 68. Lazăr loveşte transversala
01 apr. 2016 LIVE BLOG | Dinamo - Astra 0-1. Marc e scor uşor din joc, Filip îl pierde pe Boudjemaa, iar francezul deschide scorul în minutul 16
01 apr. 2016 LIVE BLOG | Dinamo - Astra 1-3. Alibec face "dubla" în startul reprizei secunde. Boldrin putea închide meciul, dar Cerniauskas respinge
01 apr. 2016 LIVE BLOG | Dinamo - Astra 0-0. Echipele de start: Bicfalvi nu joacă, Rednic surprinde în flancul drept
01 apr. 2016 LIVE BLOG | Dinamo - Astra, de la ora 20:30, meciul care redeschide oficial Arena Naţională. Echipele de start: Bicfalvi nu joacă, Rednic surprinde în flancul drept
01 apr. 2016 LIVE BLOG | Dinamo - Astra 1-4. Hat-trick-ul lui Alibec şi golul lui Boudjemaa ucid şansele "câinilor" la titlu, iar Şumudică redevine lider
01 apr. 2016 LIVE BLOG | Dinamo - Astra 1-2. Alibec marchează un gol superb, gazdele revin în joc după autogolul lui Geraldo
01 apr. 2016 LIVE BLOG | Dinamo - Astra 0-2. Alibec marchează un gol superb!