Adina Osan, News.ro

1861 articole publicate pe News.ro 71 in mar. 2019
31 mar. 2019 CSM Bucureşti, prima echipă calificată la Turneul Final Four al Cupei României la handbal feminin
31 mar. 2019 HC Neva - CSM Bucureşti, în semifinalele Challenge Cup la handbal masculin
31 mar. 2019 SCM Râmnicu Vâlcea s-a calificat în semifinalele Cupei României la handbal feminin
31 mar. 2019 HC Zalău, a treia echipă calificată la Turneul Final Four al Cupei României la handbal feminin
31 mar. 2019 Sepsi Sfântu Gheorghe a câştigat Cupa României la baschet feminin şi în 2019
30 mar. 2019 CSM Satu Mare, prima finalistă a Cupei României la baschet feminin
30 mar. 2019 CSM Satu Mare – Sepsi Sf. Gheorghe, în finala Cupei României la baschet feminin
30 mar. 2019 HCDS Constanţa, înfrângere cu FC Porto şi ratează sferturile Cupei EHF la handbal masculin
30 mar. 2019 CSM Bucureşti s-a calificat în semifinalele Challenge Cup la handbal masculin
29 mar. 2019 Volei Alba Blaj - CSM Bucureşti şi CSM Târgovişte - CSM Lugoj, în semifinalele Cupei României la volei feminin
29 mar. 2019 CSM Oradea – U BT Cluj, scor 75-63, în penultima etapă din Top 6 al Ligii Naţionale de baschet masculin
27 mar. 2019 Programul meciurilor din faza play-off a Ligii Naţionale de baschet feminin; clasamentul, modificat de FRB
27 mar. 2019 Steaua Bucureşti – Pro Recco, scor 8-16, în Liga Campionilor la polo
26 mar. 2019 Busto Arsizio, victorie cu Volei Alba Blaj şi în returul finalei Cupei CEV la volei feminin şi câştigă trofeul
25 mar. 2019 All Star Game şi F4 al Cupei României la baschet masculin, găzduite de BT Arena din Cluj-Napoca
25 mar. 2019 Starul american Anastacia va cânta la Turneul Final Four al Ligii Campionilor la handbal feminin, de la Budapesta
24 mar. 2019 Lotul B al naţionalei de handbal feminin, două victorii şi o înfrângere la turneul amical de la Gdansk
24 mar. 2019 România – Danemarca, 23-36, în ultimul meci din Golden League la handbal feminin
23 mar. 2019 România – Norvegia, 27-31, în al doilea meci din Golden League la handbal feminin
23 mar. 2019 CSM Bucureşti – RK Borac, scor 25-19, în sferturile Challenge Cup la handbal masculin
23 mar. 2019 HCDS Constanţa – TTH Holstebro, scor 22-28, în grupa C a Cupei EHF la handbal masculin
22 mar. 2019 România B – Spania B, scor 22-26, la turneul amical de handbal feminin din Polonia
22 mar. 2019 All Star Game la baschet masculin va avea loc în 19 aprilie, după Turneul F4 al Cupei României
21 mar. 2019 Franţa – România, scor 28-18, în primul meci din Golden League la handbal feminin
20 mar. 2019 Liga Naţională de handbal masculin: CSM Focşani s-a calificat în play-off, după ce Minaur a pierdut cu CSM Bucureşti
20 mar. 2019 CSM Oradea, Dinamo Bucureşti şi U BT Cluj s-au calificat la Turneul Final Four al Cupei României la baschet masculin
19 mar. 2019 Volei Alba Blaj - Busto Arsizio, scor 0-3, în turul finalei Cupei CEV la volei feminin
19 mar. 2019 CSU Sibiu, prima echipă calificată la Turneul Final Four al Cupei României la baschet masculin
18 mar. 2019 Cristina Neagu, declarată pentru a patra oară cea mai bună jucătoare a lumii
18 mar. 2019 Cristina Neagu, declarată pentru a patra oară cea mai bună jucătoare de handbal a lumii
18 mar. 2019 România, cu Franţa, Norvegia şi Danemarca în Golden League la handbal feminin, turneu amical găzduit de Franţa
18 mar. 2019 Cristina Neagu, pentru CSM Bucureşti: Am toate motivele să trag şi mai tare şi să revin mai puternică
17 mar. 2019 Măgura Cisnădie, ultima echipă calificată în sferturile Cupei României la handbal feminin
16 mar. 2019 Şapte echipe s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei României la handbal feminin
16 mar. 2019 Steaua Bucureşti, a doua victorie în Liga Campionilor la polo, scor 9-7, cu Steaua Roşie Belgrad
14 mar. 2019 România, în prima urnă valorică la tragerea la sorţi pentru CE2020 la handbal feminin
14 mar. 2019 La aproape 39 de ani, gimnastul Marian Drăgulescu va concura la Campionatul European; UEG a anunţat delegaţiile
13 mar. 2019 FRH, sancţionată contravenţional de CNCD pentru un articol ”discriminatoriu” din regulamentul de transferuri
13 mar. 2019 CSM Bucureşti – Metz Handball, în 5 şi 13 aprilie, în sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin
13 mar. 2019 Rezultatele meciurilor tur din sferturile Cupei României la baschet masculin
13 mar. 2019 Turneul Final Four al SEHA League, în Belarus; Steaua a încheiat pe locul 7 la prima participare
13 mar. 2019 SCM Rm. Vâlcea - CSM Bucureşti, scor 29-30, în meci restant din etapa a 18-a a Ligii Naţionale de handbal feminin
10 mar. 2019 Dinamo Bucureşti, medalie de bronz în Cupa României la handbal masculin; pentru trofeu vor lupta Poli şi Steaua
10 mar. 2019 CSM Bucureşti – Metz Handball, în sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin
10 mar. 2019 Poli Timişoara a câştigat Cupa României la handbal masculin după 33 de ani
10 mar. 2019 Programul sferturilor Ligii Campionilor la handbal feminin; CSM Bucureşti, cu Metz Handball
09 mar. 2019 Volei Alba Blaj – Busto Arsizio, în finala Cupei CEV la volei feminin, cu turul în 19 martie, la Sibiu
09 mar. 2019 Poli Timişoara şi Steaua Bucureşti, finalistele Cupei României la handbal. A doua semifinală, întârziată din cauza violenţelor, în urma cărora 450 de suporteri au ajuns la Poliţie şi la Jandarmerie
08 mar. 2019 CSM Bucureşti, egal cu Thuringer, după ce a condus la pauză cu şase goluri, în ultimul meci din grupa II a Ligii Campionilor la handbal
07 mar. 2019 Radu Ţenter, fiul antrenorului de baschet Marcel Ţenter, a fost declarat decedat de medicii clujeni
06 mar. 2019 Sepsi, CSM Satu Mare, Olimpia Braşov şi Phoenix Constanţa, calificate la Turneul F4 al Cupei României la baschet
05 mar. 2019 Italianul Luciano Pedulla, noul antrenor al naţionalei de volei feminin; el va conduce România la CE-2019
05 mar. 2019 Volei Alba Blaj s-a calificat în finala Cupei CEV la volei feminin după semifinala cu Ştiinţa Bacău
05 mar. 2019 Fanii lui U BT Cluj, mesaje de susţinere la meciul cu CSU Sibiu, pentru Radu Ţenter, aflat în stare gravă la spital
04 mar. 2019 Radu, fiul de 25 de ani al antrenorului Marcel Ţenter, implicat într-un accident rutier, a decedat
04 mar. 2019 UPDATE: Radu, fiul de 25 de ani al antrenorului Marcel Ţenter, implicat într-un accident rutier, este în moarte cerebrală
03 mar. 2019 Alina Rotaru, locul 5 la săritură în lungime, Iuşco, pe locul 8, la CE indoor de atletism
03 mar. 2019 Daniela Stanciu, pe locul 11 la săritură în înălţime, la CE indoor de atletism, de la Glasgow
03 mar. 2019 Claudia Bobocea, locul 7 la 1.500 metri; România, fără medalie la CE indoor de atletism, de la Glasgow
02 mar. 2019 Alina Rotaru s-a calificat în finală la săritura în lungime, la CE de atletism indoor, de la Glasgow
02 mar. 2019 Petre Rezmiveş, calificare în semifinale la 60 metri, la CE de atletism indoor
02 mar. 2019 Şi Florentina Iuşco s-a calificat în finală la săritura în lungime, la CE de atletism indoor
02 mar. 2019 Andreea Baboi a ratat semifinalele la 60 metri, la CE de atletism indoor
02 mar. 2019 Steaua Bucureşti – Zeleznicar, scor 24-31, în ultimul meci din SEHA League la handbal masculin
02 mar. 2019 Krim - CSM Bucureşti, scor 23-22, în grupa a II-a Ligii Campionilor la handbal feminin
02 mar. 2019 Bianca Răzor a ratat calificarea în finala probei de 800 metri, la CE de atletism indoor, de la Glasgow
02 mar. 2019 Petre Rezmiveş a ratat calificarea în finala probei de 60 metri, la CE de atletism indoor