Adina Osan, News.ro

1855 articole publicate pe News.ro 40 in feb. 2020
29 feb. 2020 SCM Râmnicu Vâlcea s-a calificat, în premieră, în sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin
22 feb. 2020 Krim - SCM Râmnicu Vâlcea, scor 28-28, în Liga Campionilor la handbal feminin
22 feb. 2020 CSM Oradea - CC Ortigia, scor 4-10, în semifinalele EuroCup la polo
22 feb. 2020 Sporting Lisabona - Dinamo Bucureşti, scor 25-26, în turul barajului optimilor Ligii Campionilor la handbal masculin
21 feb. 2020 CSM Bucureşti – FTC Budapesta, scor 27-24, în grupa principală I a Ligii Campionilor la handbal feminin
20 feb. 2020 România - Spania, scor 71-84, în preliminariile EuroBasket 2021 de baschet masculin
18 feb. 2020 Volei Alba Blaj - Vassas Budapesta, scor 3-0, în Liga Campionilor la volei feminin; Blaj ratează însă sferturile competiţiei
18 feb. 2020 CSM Bucureşti: Continuăm să ne bucurăm de magia Cristina Neagu; handbalista şi-a prelungit contractul
18 feb. 2020 Suedezul Per Johansson revine în staful CSM Bucureşti, ca antrenor secund al echipei de handbal feminin
18 feb. 2020 Echipele calificate în sferturile de finală ale Cupei României la handbal feminin
16 feb. 2020 Potaissa Turda s-a calificat în sferturile de finală ale Challenge Cup la handbal masculin
16 feb. 2020 Sepsi Sfântu Gheorghe adaugă în palmares şi Cupa României din 2020 la baschet feminin
15 feb. 2020 FCC Baschet Arad, prima finalistă a Cupei României la baschet feminin
15 feb. 2020 CSM Bucureşti s-a calificat în sferturile de finală ale Challenge Cup la handbal masculin
15 feb. 2020 Surpriză în Liga Naţională de handbal feminin: campioana SCM Rm. Vâlcea, învinsă de Măgura Cisnădie
15 feb. 2020 FCC Baschet Arad - Sepsi Sfântu Gheorghe, în finala Cupei României la baschet feminin
12 feb. 2020 Naţionala de baschet masculin s-a reunit la Cluj-Napoca, în vederea partidelor cu Spania şi Israel, din preliminariile CE2021
12 feb. 2020 ACSVM Zalău a ratat calificarea în sferturile de finală ale Challenge Cup la volei masculin
12 feb. 2020 Arcada Galaţi, victorie cu Galatasaray, dar ratează sferturile Cupei CEV la volei masculin
10 feb. 2020 U Banca Transilvania Cluj a câştigat Cupa României la baschet masculin
09 feb. 2020 CSM Oradea, prima finalistă a Cupei României la baschet masculin
09 feb. 2020 Măgura Cisnădie, a şasea înfrângere din grupa B a Cupei EHF şi încheie pe ultimul loc
09 feb. 2020 BSV Bern – Potaissa Turda, scor 33-36, în optimile Challenge Cup la handbal masculin
09 feb. 2020 Gloria Bistriţa s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei EHF la handbal feminin
09 feb. 2020 CSM Oradea – U BT Cluj, în finala Cupei României la baschet masculin
08 feb. 2020 SCM Râmnicu Vâlcea - Gyor, scor 20-29, în Liga Campionilor la handbal feminin
08 feb. 2020 Alingsas HK – CSM Bucureşti, scor 28-29, în optimile Challenge Cup la handbal masculin
08 feb. 2020 Jaqueline Cristian, în lacrimi după ce a egalat Rusia în Fed Cup: Vă iubesc mult de tot!
08 feb. 2020 CSM Bucureşti, victorie cu Vipers în grupa principală I a Ligii Campionilor la handbal feminin; Neagu, din nou 14 goluri
05 feb. 2020 Ştiinţa Bacău a ratat calificarea în sferturile Challenge Cup la volei feminin
05 feb. 2020 Volei Alba Blaj – Nantes VB, scor 3-1, în Liga Campionilor la volei feminin
05 feb. 2020 U BT Cluj s-a calificat în sferturile FIBA Europe Cup la baschet masculin; campioana CSM Oradea a ratat faza următoare
05 feb. 2020 Medi Bayreuth - U BT Cluj, în sferturile de finală ale FIBA Europe Cup la baschet masculin
04 feb. 2020 Handbalista Andrea Lekici, de la CSM Bucureşti, va juca la Buducnost din sezonul viitor
04 feb. 2020 CSM Lugoj a ratat calificarea în sferturile de finală ale Challenge Cup la volei feminin
02 feb. 2020 Măgura Cisnădie, învinsă şi în penultimul meci din grupa B a Cupei EHF la handbal feminin
02 feb. 2020 CSM Bucureşti - Metz Handball, scor 32-27, în Liga Campionilor la handbal feminin
02 feb. 2020 IK Savehof – SCM Râmnicu Vâlcea, scor 17-23, în Liga Campionilor la handbal feminin
02 feb. 2020 Gloria Bistriţa – MKS Lublin, scor 26-20, în grupa C a Cupei EHF la handbal feminin