Adina Osan, News.ro

1857 articole publicate pe News.ro 56 in feb. 2024
29 feb. 2024 Handbal masculin: Adversarele României la Campionatul European de tineret din Slovenia
28 feb. 2024 Handbal feminin, CE 2024: România – Croaţia, scor 26-24, în al treilea meci din preliminarii
27 feb. 2024 Handbal masculin: Dinamo Bucureşti, victorie cu CSM Constanţa şi se califică în faza play-off a European League
25 feb. 2024 Atletism, CM de sală: Şapte sportive reprezintă România la Glasgow
25 feb. 2024 Volei feminin: CSM Târgovişte a câştigat Cupa României, după finala cu Rapid Bucureşti
24 feb. 2024 Handbal feminin: Prima reunire a naţionalei după retragerea Cristinei Neagu, la Bistriţa, pentru meciul cu Croaţia
24 feb. 2024 Volei feminin: Campioana Volei Alba Blaj, eliminată de vicecampioana CSM Târgovişte în semifinalele Cupei României
24 feb. 2024 Handbal: CSM Bucureşti, victorie cu SCM Rm. Vâlcea şi se califică în sferturile Cupei României
24 feb. 2024 Volei feminin: CSM Târgovişte – Rapid Bucureşti vor juca finala Cupei României
22 feb. 2024 Gimnastică, JO: Echipa feminină a României va debuta în prima subdiviziune a calificărilor, iar Andrei Muntean în grupele mixte
22 feb. 2024 Baschet, precalificări CM 2027: România, înfrângere cu Luxemburg, la debutul antrenorului Mihai Silvăşan ca principal
21 feb. 2024 Handbal: După 17 luni de la obţinerea cetăţeniei române, portarul dinamovist Saeid Heidarirad devine eligibil pentru naţională
20 feb. 2024 Handbal: Programul meciurilor din sferturile Cupei României la feminin
20 feb. 2024 Handbal masculin: Dinamo Bucureşti – CSM Constanţa, scor 33-23, în grupa IV a European League
18 feb. 2024 Handbal feminin: CSM Bucureşti, înfrângere cu Odense şi ratează calificarea directă în sferturile Ligi Campionilor
18 feb. 2024 Handbal feminin: CSM Bucureşti, înfrângere cu Odense şi ratează calificarea directă în sferturile Ligii Campionilor
18 feb. 2024 Handbal feminin: Rapid Bucureşti, înfrângere cu Team Esbjerg şi ratează calificarea în optimile Ligii Campionilor
18 feb. 2024 Handbal masculin: Şi Minaur Baia Mare s-a calificat în sferturile European Cup
18 feb. 2024 Handbal feminin: CSM Târgu Jiu, participare încheiată în grupa D a European League cu şase înfrângeri consecutive
18 feb. 2024 Baschet masculin: Campioana U BT Cluj câştigă Cupa României pentru a şasea oară
17 feb. 2024 FR Polo: Visele devin realitate! Naţionala s-a calificat la JO de la Paris
17 feb. 2024 Polo: Croaţia, noua campioană mondială după finala cu Italia; România merge la JO
17 feb. 2024 Baschet masculin: Rapid Bucureşti, prima finalistă a Cupei României, la Turneul Final 8 de la Cluj-Napoca
17 feb. 2024 Polo: Adversarele României în grupa A, la Jocurile Olimpice de la Paris
17 feb. 2024 Handbal feminin: Gloria Bistriţa încheie neînvinsă grupa C a European League
17 feb. 2024 Handbal masculin: Steaua Bucureşti s-a calificat în sferturile European Cup
17 feb. 2024 Baschet masculin: U BT Cluj – Rapid Bucureşti, în finala Cupei României, la Turneul Final 8 de la Cluj-Napoca
17 feb. 2024 Handbal feminin: Dunărea Brăila, victorie cu Chambray şi încheie lider grupa B a European League
15 feb. 2024 Baschet masculin: CSM Constanţa şi Rapid Bucureşti, primele semifinaliste ale Cupei României
15 feb. 2024 Polo: Italia şi Croaţia vor disputa finala Campionatului Mondial de la Doha; România, pe locul 10
15 feb. 2024 Baschet masculin: CSM Constanţa, Rapid Bucureşti, CSM Oradea şi U BT Cluj, în semifinalele Cupei României
13 feb. 2024 Handbal masculin: CSM Constanţa, înfrângere cu Fuchse Berlin, deţinătoarea European League, în grupa principală IV
13 feb. 2024 Polo: Franţa produce surpriza şi elimină Ungaria, deţinătoarea trofeului, în sferturile CM de la Doha
13 feb. 2024 Handbal masculin: Dinamo Bucureşti, victorie în deplasare cu Sporting CP la debutul în grupa IV a European League
11 feb. 2024 Handbal feminin: CSM Bucureşti, victorie cu SG BBM Bietigheim în grupa A din Liga Campionilor
11 feb. 2024 Polo: Italia, victorie cu SUA în barajul CM şi obţine ultimul loc calificant la JO de la Paris
11 feb. 2024 Handbal masculin: Minaur Baia Mare – RK Vogosca, scor 36-26, în optimile de finală ale European Cup
11 feb. 2024 Handbal feminin: CSM Târgu Jiu, a cincea înfrângere consecutivă în grupa D a European League
10 feb. 2024 Baschet: Calificată direct în sferturile BKT EuroCup, U BT Cluj îşi va afla în 6 martie adversara
10 feb. 2024 Handbal feminin: Rapid Bucureşti, victorie în deplasare cu MKS Lubin, în grupa B a Ligii Campionilor
10 feb. 2024 Handbal feminin: Dunărea Brăila – Thuringer HC, scor 33-23, în grupa B a European League
10 feb. 2024 Handbal masculin: Steaua Bucureşti, victorie în turul optimilor European Cup, cu HCB Karvina
10 feb. 2024 Handbal feminin: Gloria Bistriţa, a patra victorie din grupa C a European League
09 feb. 2024 Polo: România va întâlni Muntenegru în barajul pentru sferturile Campionatului Mondial
07 feb. 2024 Polo: România, prima victorie la CM de la Doha, cu Kazakhstan
07 feb. 2024 Handbal feminin: CSM Bucureşti, învinsă pentru prima dată în acest sezon al Ligii Naţionale, în deplasare, de Rapid Bucureşti
07 feb. 2024 Baschet: U BT Cluj, înfrângere în deplasare cu Lietkabelis şi ratează calificarea directă în sferturile BKT EuroCup
07 feb. 2024 Baschet masculin: CSM Oradea, înfrângere cu Itelyum Varese şi ratează calificarea în sferturile FIBA Europe Cup
07 feb. 2024 Baschet: Gran Canaria, deţinătoarea BKT EuroCup, pierde în ultima etapă şi ajută U BT Cluj să se califice în sferturi
05 feb. 2024 Polo: România, înfrângere cu Ungaria, deţinătoarea titlului mondial, în primul meci la CM de la Doha
04 feb. 2024 Handbal feminin: Dunărea Brăila învinge Lokomotiva Zagreb şi pe teren propriu, în grupa B a European League
04 feb. 2024 Handbal feminin: Rapid Bucureşti – FTC Budapesta, scor 20-23, în grupa B a Ligii Campionilor
04 feb. 2024 Handbal feminin: Gloria Bistriţa, victorie în deplasare cu Neptunes Nantes şi se califică în sferturile European League
03 feb. 2024 Handbal feminin: CSM Târgu Jiu pierde şi returul cu Sola HK, în grupa D a European League
03 feb. 2024 Handbal feminin: CSM Bucureşti, victorie de senzaţie în deplasare cu liderul Gyor, în grupa A din Liga Campionilor