Adina Osan, News.ro

1858 articole publicate pe News.ro 60 in ian. 2022
31 ian. 2022 U BT Cluj s-a deplasat degeaba în Ucraina, pentru meciul cu Prometey, din BCL; 11 jucători infectaţi cu Covid-19 în lotul adversarei
30 ian. 2022 Suedia a învins Spania în finala Campionatului European de handbal masculin
29 ian. 2022 Măgura Cisnădie - Lada Togliatti, scor 27-24, în European League la handbal feminin
29 ian. 2022 Rusoaica Marina Sudakova, noua jucătoare a campioanei CSM Bucureşti
29 ian. 2022 CM2023: Naţionala de handbal masculin va întâlni Macedonia de Nord în prima fază play-off
29 ian. 2022 Baschet: Campioana U BT Cluj rămâne neînvinsă în Liga Naţională şi după derby-ul cu vicecampioana CSM Oradea
28 ian. 2022 CSM Oradea, încă un meci amânat din cauza Covid-19 în FIBA Europe Cup
28 ian. 2022 Volei: Cazuri de Covid-19 în lotul Volei Alba Blaj înaintea returului cu Le Cannet, din sferturile CEV Cup
28 ian. 2022 Campioana olimpică Franţa, eliminată în semifinalele Campionatului European de handbal masculin
26 ian. 2022 Cazuri de Covid-19 în lotul SCM Râmnicu Vâlcea; oficialii au cerut amânarea meciurilor cu Rapid şi Viborg
26 ian. 2022 Baschet: FRB a anunţat că testările Covid-19 dinaintea meciurilor se vor face doar persoanelor nevaccinate
26 ian. 2022 Danemarca, Franţa, Spania şi Suedia, în semifinalele CE de handbal masculin
25 ian. 2022 Waspo Hanovra - Steaua Bucureşti, scor 12-12, în Liga Campionilor la polo
25 ian. 2022 Volei Alba Blaj - Volero Le Cannet, scor 3-0, în sferturile de finală ale CEV Cup la volei feminin
25 ian. 2022 Unicaja Malaga - U BT Cluj, scor 73-79, în Top16 Basketball Champions League
23 ian. 2022 Minaur Baia Mare, a doua înfrângere în grupa B a European League la handbal feminin
22 ian. 2022 Baschet 3x3: Campionatul Mondial under 23 va avea loc, în premieră, la Bucureşti, în luna octombrie
22 ian. 2022 Olanda şi Franţa vor juca, sâmbătă, fără antrenori la CE de handbal masculin, ambii fiind testaţi pozitiv la Covid-19
22 ian. 2022 CSM Bucureşti, victorie cu Borussia Dortmund în grupa A a Ligii Campionilor la handbal feminin
22 ian. 2022 SCM Rm. Vâlcea, a doua victorie în European League la handbal feminin
20 ian. 2022 Baschet: Lotul lărgit pentru meciul cu Albania din luna februarie, contând pentru precalificările CE din 2025
20 ian. 2022 BCL: U BT Cluj debutează până la urmă în Top 16 la timp, în 25 ianuarie, după ce FIBA a schimbat programul etapelor
20 ian. 2022 Arcada Galaţi s-a calificat în sferturile Cupei CEV la volei masculin
19 ian. 2022 Steaua Bucureşti a ratat calificarea în sferturile Challenge Cup la volei masculin
19 ian. 2022 SCM Zalău, a doua semifinalistă a Cupei României la volei masculin
19 ian. 2022 CSO Voluntari, Rapid Bucureşti, Volei Alba Blaj şi CSM Târgovişte, în semifinalele Cupei României la volei feminin
19 ian. 2022 Brest - CSM Bucureşti, scor 24-21, în grupa A a Ligii Campionilor la handbal feminin
18 ian. 2022 CSM Oradea - CSO Voluntari, scor 68-82, în meci restant din etapa a 15-a a Ligii Naţionale de baschet masculin
18 ian. 2022 Arcada Galaţi - United Volleys Frankfurt, scor 3-0, în optimile de finală ale Cupei CEV la volei masculin
17 ian. 2022 SCMU Craiova - CSM Galaţi şi CSO Voluntari - U BT Cluj, în semifinalele Cupei României la baschet masculin
17 ian. 2022 Start amânat cu o săptămână pentru U BT Cluj în Top16 din Basketball Champions League
16 ian. 2022 CSM Bucureşti, blocată pe aeroportul din Podgorica; avionul spre Viena are întârziere
16 ian. 2022 SCM Rm. Vâlcea - Vaci NKSE, scor 39-29, în European League la handbal feminin
16 ian. 2022 Gloria Bistriţa - Rapid Bucureşti, scor 21-24, în etapa a 11-a a Ligii Naţionale de handbal feminin
16 ian. 2022 SCMU Craiova, prima semifinalistă a Cupei României la volei masculin
16 ian. 2022 Iulia Dumanska, portarul naţionalei de handbal feminin, va juca la Gloria Bistriţa din viitorul sezon
15 ian. 2022 Minaur Baia Mare, prima înfrângere în grupa B a European League la handbal feminin
15 ian. 2022 Măgura Cisnădie a fost învinsă de Herning în European League la handbal feminin
15 ian. 2022 Buducnost - CSM Bucureşti, scor 20-28, în grupa A a Ligii Campionilor la handbal feminin
14 ian. 2022 Baschet masculin: Dan Fleşeriu, fost la CSU Sibiu, este noul antrenor al echipei Dinamo Bucureşti
13 ian. 2022 Baschet masculin: All Star Game se va organiza în 2022, după doi ani de pauză
12 ian. 2022 Campionatul European de handbal masculin începe joi, în Ungaria şi Slovacia; România a ratat încă un turneul final
12 ian. 2022 ACH Volley Ljubljana - Steaua Bucureşti, scor 3-1, în optimile Challenge Cup la volei masculin
12 ian. 2022 Steaua Bucureşti - Waspo Hanovra, scor 9-10, în Liga Campionilor la polo
11 ian. 2022 CSM Oradea, întoarsă din drumul spre Polonia, după ce adversara Trefl Sopot a depistat cazuri de Covid-19 în lot
11 ian. 2022 Jucătorul Dustin Hogue, de la U BT Cluj, test pozitiv la Covid-19 înaintea plecării în SUA pentru a asista la naşterea copilului său
10 ian. 2022 Secretarul general al FIBA, Andreas Zagklis, în vizită în România
09 ian. 2022 Minaur Baia Mare, prima victorie în grupa B a European League la handbal feminin
09 ian. 2022 Handbal masculin: România s-a calificat în prima fază play-off a CM2023, după turneul de la Cluj-Napoca
09 ian. 2022 Campioana Arcada Galaţi, victorie cu Dinamo Bucureşti în turul sferturilor Cupei României la volei masculin
08 ian. 2022 Handbal: Israel, victorie cu Republica Moldova în grupa României din preliminariile CM2023
08 ian. 2022 Măgura Cisnădie - Storhamar, scor 33-28, în European League la handbal feminin
08 ian. 2022 Steaua Bucureşti, victorie cu Olimpia Bucureşti în sferturile Cupei României la volei masculin
07 ian. 2022 România, victorie cu Israel în preliminariile CM2023 la handbal masculin
06 ian. 2022 Fost adversar al U BT Cluj în Basketball Champions League, transferat de CSM Oradea
06 ian. 2022 Cipru s-a retras de la turneul preliminar CM2023 la handbal masculin din cauza cazurilor de Covid; România va întâlni doar Israel şi Moldova
06 ian. 2022 După SCM Rm. Vâlcea, nici CSM Bucureşti nu va juca în etapa a 9-a a Ligii Campionilor din cauza Covid-19
06 ian. 2022 CSM Alexandria, a patra semifinalistă a Cupei României la baschet feminin