Adina Osan, News.ro

1857 articole publicate pe News.ro 70 in mar. 2024
31 mar. 2024 Handbal masculin: Internaţionalul Andrei Buzle, de la Granollers la CSM Constanţa
31 mar. 2024 Gimnastică: Andrei Muntean, medalie de bronz la paralele, la Cupa Mondială Challenge de la Antalya
31 mar. 2024 Gimnastică: Andrei Muntean, medalie de bronz la paralele, la Cupa Mondială Challenge din Antalya
31 mar. 2024 Gimnastică: Răzvan Marc şi Roland Modoianu au ratat medaliile la bară fixă, la Cupa Mondială Challenge din Antalya
31 mar. 2024 Volei masculin: Dinamo Bucureşti şi Arcada Galaţi, ultimele semifinaliste ale Diviziei A
30 mar. 2024 Volei feminin: Rapid Bucureşti, ultima semifinalistă a Diviziei A
30 mar. 2024 Handbal masculin: Minaur Baia Mare s-a calificat în semifinalele European Cup
30 mar. 2024 Handbal masculin: Steaua Bucureşti a ratat calificarea în semifinalele European Cup, în care Minaur va întâlni Valur
28 mar. 2024 Handbal feminin: CSM Bucureşti, prima remiză a sezonului, cu Dunărea Brăila, în etapa a XX-a a Ligii Naţionale
28 mar. 2024 Volei feminin: Volei Alba Blaj, a treia semifinalistă a Diviziei A
27 mar. 2024 Handbal feminin: Rapid Bucureşti, ultima calificată la Turneul Final 4 al Cupei României
27 mar. 2024 Volei masculin: Rapid Bucureşti şi Corona Braşov, primele semifinaliste ale Diviziei A
26 mar. 2024 Baschet masculin: CSO Voluntari, victorie cu Tartu şi se califică la Turneul Final Four al ENBL
26 mar. 2024 Handbal masculin: Dinamo Bucureşti - Bjerringbro-Silkeborg, scor 37-34, în optimile European League
24 mar. 2024 Handbal feminin: CSM Bucureşti, victorie cu Krim şi se califică în sferturile Ligii Campionilor; adversară: Metz Handball
24 mar. 2024 Handbal masculin: Steaua Bucureşti – Valur, scor 35-36, în sferturile European Cup
24 mar. 2024 Handbal feminin: Dunărea Brăila, victorie cu Podravka şi se alătură Gloriei Bistriţa la Turneul F4 al European League
24 mar. 2024 Baschet masculin: CSU Sibiu – U BT Cluj, scor 65-99, în derby-ul Ardealului din Liga Naţională
23 mar. 2024 Handbal feminin: Gloria Bistriţa s-a calificat neînvinsă şi în premieră la Turneul Final Four al European League
23 mar. 2024 Handbal masculin: Minaur Baia Mare – Bregenz Handball, scor 37-31, în sferturile European Cup
23 mar. 2024 Polo: Steaua Bucureşti s-a calificat în faza Final 8 a EuroCup, după aruncări de departajare cu Panionios
22 mar. 2024 Handbal feminin: Naţionala României va juca un amical cu campioana olimpică şi mondială Franţa
21 mar. 2024 Handbal masculin: România va întâlni Israel, Polonia şi Portugalia, în preliminariile CE2026
20 mar. 2024 Baschet feminin: Campioana Sepsi Sfântu Gheorghe, a doua echipă calificată în semifinalele Ligii Naţionale
20 mar. 2024 Handbal masculin: CSM Constanţa, Dinamo Bucureşti şi Steaua Bucureşti s-au calificat în sferturile Cupei României
20 mar. 2024 Baschet masculin: Campioana U BT Cluj şi vicecampioana CSM Oradea, victorii în faza Top 10 a Ligii Naţionale
19 mar. 2024 Handbal feminin: Gloria Bistriţa, a treia echipă calificată Turneul Final 4 al Cupei României
16 mar. 2024 Handbal feminin: HC Podravka – Dunărea Brăila, scor 26-32, în turul sferturilor European League
16 mar. 2024 Handbal masculin: România – Macedonia de Nord, scor 28-24, în meci amical la Brăila
16 mar. 2024 Handbal feminin: Krim Ljubliana – CSM Bucureşti, scor 24-30, în turul optimilor Ligii Campionilor
16 mar. 2024 Handbal feminin: Gloria Bistriţa a învins Mosonmagyarovari KC scor 32-30, în turul sferturilor European League
15 mar. 2024 Baschet masculin: Paris Basketball – London Lions şi JL Bourg – Beşiktaş, în semifinalele BKT EuroCup
15 mar. 2024 Baschet masculin: U BT Cluj, victorie cu CSM Târgu Mureş, a 14-a din faza Top 10 a Ligii Naţionale
13 mar. 2024 Baschet masculin: Campioana U BT Cluj, învinsă de London Lions şi ratează semifinalele BKT EuroCup în faţa a 10.000 de fani
13 mar. 2024 Baschet masculin: SCM Timişoara a pierdut finala Alpe Adria Cup, cu deţinătoarea trofeului MKS Dabrowa Gornicza
12 mar. 2024 Baschet masculin: Tartu Ulikool – CSO Voluntari, scor 83-76, în turul sferturilor ENBL
12 mar. 2024 Baschet masculin: SCM Timişoara s-a calificat în finala Alpe Adria Cup
12 mar. 2024 Baschet masculin: JL Bourg, prima semifinalistă a BKT EuroCup; U BT Cluj joacă miercuri, cu London Lions
11 mar. 2024 Handbal masculin, CE2026: România, în urna a treia valorică la tragerea la sorţi din preliminarii
11 mar. 2024 Handbal feminin: CSM Bucureşti, prima echipă calificată la Turneul Final 4 al Cupei României
11 mar. 2024 Baschet feminin: CSM Constanţa a câştigat în premieră Cupa României; finala s-a jucat pe terenul rivalei Sepsi
10 mar. 2024 Handbal masculin: 50 de ani de la câştigarea ultimului titlu mondial de către România
10 mar. 2024 Baschet feminin: CSM Târgovişte, prima finalistă a Cupei României
10 mar. 2024 Atletism: Bianca Ghelber, medalie de argint la aruncarea ciocanului, la Cupa Europei
10 mar. 2024 Atletism: Alexandru Novac, argint la aruncarea suliţei, la Cupa Europei
10 mar. 2024 Baschet feminin: CSM Târgovişte şi CSM Constanţa vor juca finala Cupei României
09 mar. 2024 Baschet feminin: CSM Alexandria, prima semifinalistă a Cupei României
09 mar. 2024 Baschet feminin: CSM Alexandria – CSM Târgovişte şi Sepsi Sf. Gheorghe – CSM Constanţa, în semifinalele Cupei României
09 mar. 2024 Atletism: Alin Firfirică, medalie de aur la aruncarea discului, la Cupa Europei
08 mar. 2024 Baschet masculin: Campioana U BT Cluj, victorie în deplasare cu CSM Oradea, în reeditarea finalei Ligii Naţionale
08 mar. 2024 Polo: Panionios Atena – Steaua Bucureşti, scor 12-11, în optimile EuroCup
06 mar. 2024 Handbal masculin: Dinamo Bucureşti va întâlni formaţia Bjerringbro-Silkeborg, în optimile European League
06 mar. 2024 Volei masculin: Antrenorul Stelian Moculescu şi Dinamo Bucureşti au încheiat colaborarea; Bogdan Kotnik, noul antrenor
06 mar. 2024 Baschet masculin: London Lions, adversara campioanei U BT Cluj în sferturile BKT EuroCup; 10.000 de fani vor fi în BT Arena
05 mar. 2024 Handbal: Prima acţiune a naţionalei masculine cu George Buricea antrenor, între 10-17 martie
05 mar. 2024 Handbal masculin: Dinamo Bucureşti, înfrângere cu Sporting CP în ultimul meci din grupa IV a European League
03 mar. 2024 Atletism: Joan Chelimo Melly câştigă semimaratonul de la Paris cu nou record naţional
03 mar. 2024 Atletism, CM sală: Diana Ion şi Andreea Taloş, pe locurile 9-10 în finală la triplusalt
03 mar. 2024 Handbal feminin, CE 2024: România, victorie în deplasare cu Croaţia şi se califică la turneul final
03 mar. 2024 Volei masculin: Rapid Bucureşti, noua câştigătoare a Cupei României, după finala cu Steaua Bucureşti
03 mar. 2024 Atletism, CM sală: Alina Rotaru Kottman, locul 8 în finală la săritura în lungime
02 mar. 2024 Volei masculin: Dinamo Bucureşti – Steaua Bucureşti, scor 1-3, în prima semifinală a Cupei României
02 mar. 2024 Volei masculin: Steaua Bucureşti şi Rapid Bucureşti vor juca finala Cupei României, după semifinalele de sâmbătă
02 mar. 2024 Baschet masculin: Campioana U BT Cluj obţine a 12-a victorie consecutivă în Liga Naţională, faza Top 10
01 mar. 2024 Atletism, CM sală: Daniela Stanciu, locul 10 în finală la săritura în înălţime