Adina Osan, News.ro

1858 articole publicate pe News.ro 73 in ian. 2023
31 ian. 2023 Baschet: U BT Cluj, a noua înfrângere în grupa A din 7 Days EuroCup
30 ian. 2023 Handbal feminin: CSM Bucureşti, victorie cu campioana Rapid Bucureşti, în derby-ul Ligii Naţionale
29 ian. 2023 Baschet masculin: Programul etapei I din Top 10; meciurile debutează săptămâna viitoare
29 ian. 2023 Handbal masculin: Spania, medalie de bronz la Campionatul Mondial, după finala mică cu Suedia
29 ian. 2023 Handbal masculin: Al treilea titlu mondial consecutiv pentru Danemarca
28 ian. 2023 Handbal: EHF aprobă introducerea sistemului challenge, care va fi introdus mai întâi la meciurile din Liga Campionilor
28 ian. 2023 Handbal: EHF aprobă introducerea sistemului challenge, care va fi testat mai întâi la meciurile din Liga Campionilor
28 ian. 2023 Baschet masculin: Prima fază din Liga Naţională s-a încheiat; 10 echipe vor continua pentru calificarea în play-off
27 ian. 2023 Baschet masculin: U BT Cluj, CSM Oradea şi CSO Voluntari, victorii în ultima etapă a conferinţelor Ligii Naţionale
27 ian. 2023 Handbal masculin: Deţinătoarea trofeului, Danemarca, este prima finalistă a Campionatului Mondial
27 ian. 2023 Handbal masculin: Danemarca - Franţa, în finala Campionatului Mondial
26 ian. 2023 Volei masculin: Steaua Bucureşti a ratat calificarea în semifinalele Challenge Cup
25 ian. 2023 Baschet masculin: MKS Dabrowa Gornicza - SCM Timişoara, scor 93-86, în sferturile Alpe Adria Cup
25 ian. 2023 Baschet masculin: CSM Oradea învinge Brose Bamberg şi în returul din grupa L a FIBA Europe Cup
25 ian. 2023 Polo: Panionios - CSM Oradea, scor 10-5, în turul sferturile de finală ale LEN EuroCup
25 ian. 2023 Handbal masculin: Danemarca şi Spania, primele semifinaliste ale Campionatului Mondial
25 ian. 2023 Baschet feminin: Asvel - Sepsi Sf. Gheorghe, scor 91-76, în optimile FIBA EuroCup
25 ian. 2023 Handbal masculin: Danemarca - Spania şi Franţa - Suedia, în semifinalele Campionatului Mondial
25 ian. 2023 Volei masculin: Arcada Galaţi îşi încheie parcursul european în faza play-off a Cupei CEV
24 ian. 2023 Handbal masculin: Echipele calificate în sferturile Campionatului Mondial; meciurile vor avea loc miercuri
24 ian. 2023 Baschet: U BT Cluj, înfrângere în Italia, în grupa A din 7 Days EuroCup
23 ian. 2023 Cristina Neagu,după golul 1.000 în Liga Campionilor: Ce zi! Efort incredibil al echipei! Nu-mi puteam dori mai mult! - FOTO
23 ian. 2023 Baschet masculin: Justin Carter, de la CSM Oradea, operat de ruptură parţială de menisc
22 ian. 2023 Handbal feminin: CSM Bucureşti, victorie cu SG BBM Bietigheim, iar Cristina Neagu are 1.000 goluri marcate în Liga Campionilor
22 ian. 2023 Handbal: Cristina Neagu a marcat golul 1.000 în Liga Campionilor, în meciul cu SG BBM Bietigheim
22 ian. 2023 Volei: Dinamo Bucureşti, victorie cu campioana Arcada Galaţi, în primul meci din istoria Diviziei A cu sistem video challenge
22 ian. 2023 Handbal feminin: Rapid Bucureşti, a opta victorie din grupa B a Ligii Campionilor
22 ian. 2023 Handbal feminin: Thuringer HC - SCM Rm. Vâlcea, 38-31, în grupa D a European League
21 ian. 2023 Polo: Campioana Steaua Bucureşti a câştigat Cupa României, după finala cu vicecampioana CSM Oradea
21 ian. 2023 Gimnastică: Amalia Puflea va fi legitimată şi la Dinamo, unde va relua pregătirea la 4 luni de la acuzaţiile aduse antrenorilor de la lotul naţional
21 ian. 2023 Handbal: CSM Bucureşti, calificată în sferturile Ligii Campionilor, cu trei meciuri înainte de finalul grupei B
20 ian. 2023 Polo: Campioana Steaua Bucureşti şi vicecampioana CSM Oradea vor juca finala Cupei României
19 ian. 2023 Baschet masculin: Lotul României pentru meciurile cu Bulgaria şi Cipru, din precalificările CE2025
19 ian. 2023 Baschet feminin: Programul meciurilor din sferturile Cupei României
19 ian. 2023 Handbal: Suedeza Nathalie Hagman a semnat cu SCM Rm. Vâlcea pentru următoarele două sezoane
18 ian. 2023 Volei feminin: Rapid Bucureşti a ratat calificarea în sferturile Challenge Cup, după ”set de aur” cu FC Porto
18 ian. 2023 Volei feminin: CSM Lugoj s-a calificat în sferturile Challenge Cup
18 ian. 2023 Volei feminin: CSM Târgovişte, a treia înfrângere în grupa E din Liga Campionilor
18 ian. 2023 Volei feminin: Volei Alba Blaj, a treia înfrângere în grupa B din Liga Campionilor
18 ian. 2023 Baschet: U BT Cluj, prima victorie în deplasare, în grupa A din 7 Days EuroCup
17 ian. 2023 Polo: Opt echipe vor lupta pentru Cupa României, între 19-21 ianuarie, la Otopeni
15 ian. 2023 Handbal feminin: SCM Rm. Vâlcea, prima înfrângere în grupa D a European League
15 ian. 2023 Handbal feminin: Team Esbjerg - Rapid Bucureşti, scor 35-30, în etapa a XI-a din grupa B a Ligii Campionilor
14 ian. 2023 Baschet masculin: Turneul Final 8 din Cupa României va avea loc la Constanţa, între 11-15 februarie
14 ian. 2023 Volei masculin: Arcada Galaţi - Rapid Bucureşti, scor 3-0, în prima etapă a returului Diviziei A
14 ian. 2023 Handbal feminin: CSM Bucureşti, victorie entuziasmantă cu Odense; Neagu, la 5 goluri distanţă de 1.000 marcate în Liga Campionilor
14 ian. 2023 Baschet masculin: U BT Cluj, a 13-a victorie în Liga Naţională
12 ian. 2023 Baschet feminin: Sepsi Sf. Gheorghe s-a calificat în optimile de finală ale FIBA EuroCup
11 ian. 2023 Volei feminin: Maritsa Plovdiv - CSM Târgovişte, scor 0-3, în grupa E din Liga Campionilor
11 ian. 2023 Handbal feminin: Angoleza Azenaide Carlos revine la Rapid Bucureşti, cu care a câştigat titlul în 2022
11 ian. 2023 Baschet masculin: CSM Oradea, a doua înfrângere în faza a doua a grupelor FIBA Europe Cup
11 ian. 2023 Baschet: U BT Cluj, a şaptea înfrângere în grupa A din 7 Days EuroCup, cu liderul JL Bourg
10 ian. 2023 Handbal masculin: Campionatul Mondial din 2023 debutează miercuri, fără România între cele 32 de participante
10 ian. 2023 Handbal feminin: Valentina Elisei Ardean, antrenor secund la CSM Deva după retragerea din activitatea de jucătoare
10 ian. 2023 Volei masculin: Olympiakos Pireu - Steaua Bucureşti, scor 3-1, în sferturile Challenge Cup
10 ian. 2023 Volei masculin: Arcada Galaţi, înfrângere cu Volley Piacenza în faza play-off a Cupei CEV
10 ian. 2023 Volei feminin: Volei Alba Blaj, prima victorie în grupa B din Liga Campionilor
10 ian. 2023 Baschet masculin: SCM Craiova, a treia înfrângere în grupa I din FIBA Europe Cup
08 ian. 2023 Handbal feminin: SCM Rm. Vâlcea, debut cu victorie în grupa D a European League
08 ian. 2023 Handbal feminin: Rapid Bucureşti, victorie la scor cu Buducnost în primul meci din 2023 în Liga Campionilor
07 ian. 2023 Handbal masculin: România, victorie cu Bahrain în ultimul meci la turneul amical de la Benidorm
07 ian. 2023 Handbal feminin: CSM Bucureşti, victorie cu DHK Banik Most, a opta în grupa A din Liga Campionilor
06 ian. 2023 Handbal masculin: România, victorie cu Argentina la turneul amical de la Benidorm
05 ian. 2023 Handbal masculin: România, înfrângere cu Spania la turneul amical de la Benidorm
05 ian. 2023 Baschet feminin: Basket Namur - Sepsi Sf. Gheorghe, scor 74-93, în faza play-off a FIBA EuroCup
04 ian. 2023 Handbal feminin: CSM Bucureşti, victorie cu CSM Slatina, în primul meci din 2023 în Liga Naţională
04 ian. 2023 Baschet masculin: CSU Sibiu - U BT Cluj, scor 67-88, în etapa a XIII-a a Ligii Naţionale
03 ian. 2023 Baschet feminin: Jucătoare poloneză, transferată de FCC UAV Arad de la o fostă adversară din FIBA EuroCup
03 ian. 2023 Handbal masculin: Amicale cu Spania, Argentina şi Bahrain, pentru naţionala României
02 ian. 2023 Handbal: Campioana Dinamo, reunire în 16 ianuarie; opt meciuri programate în nici o lună