Adina Osan, News.ro

1857 articole publicate pe News.ro 67 in dec. 2021
30 dec. 2021 Sepsi Sfântu Gheorghe s-a calificat lejer în semifinalele Cupei României la baschet feminin
30 dec. 2021 Echipele calificate la Turneul Final Four al Cupei României la baschet masculin
29 dec. 2021 SCMU Craiova, prima echipă calificată la Turneul Final Four al Cupei României la baschet masculin
29 dec. 2021 România, a doua victorie cu Turcia în meci amical de handbal masculin, la Cluj-Napoca
29 dec. 2021 Rezultate din manşa tur a sferturilor Cupei României la baschet feminin
28 dec. 2021 Sepsi Sf. Gheorghe, victorie la peste 75 puncte diferenţă cu Olimpia Braşov în sferturile Cupei României
27 dec. 2021 România, victorie cu Turcia în meci amical de handbal masculin, la Cluj-Napoca
27 dec. 2021 U BT Cluj, Athletic Constanţa şi CSO Voluntari, victorii în sferturile Cupei României la baschet masculin
26 dec. 2021 Trofeul Carpaţi la handbal masculin s-a transformat în două amicale România - Turcia
22 dec. 2021 Sepsi Sf. Gheorghe, eliminată de Orman Genclik în faza play-off a FIBA EuroCup la baschet feminin
22 dec. 2021 Steaua Bucureşti, prima victorie în Liga Campionilor la polo, în faţa multiplei campioane Steaua Roşie Belgrad
22 dec. 2021 U BT Cluj s-a calificat direct în optimile Basketball Champions League
20 dec. 2021 Volei Alba Blaj, prima înfrângere a sezonului, cu campioana CSM Târgovişte, dar încheie 2021 lider în Divizia A
20 dec. 2021 CSO Voluntari, ultima echipă calificată în sferturile Cupei României la baschet masculin
20 dec. 2021 Baschet: Vicecampioana CSM Oradea, cu mai multe cazuri de Covid-19 în lot, amână meciul restant cu Athletic Constanţa
19 dec. 2021 CM handbal feminin: Campioana europeană Norvegia a câştigat şi titlul mondial, în finala cu campioana olimpică Franţa
18 dec. 2021 Handbal: Xavi Pascual, antrenorul anului 2021 la Gala sportului catalan
18 dec. 2021 Alexia Căruţaşu şi Marian Bala, voleibaliştii anului 2021 în România
17 dec. 2021 Potaissa Turda - Minaur Baia Mare, scor 30-26, în ultimul meci din 2021 în Liga Naţională de handbal masculin
17 dec. 2021 CM handbal feminin: Franţa - Norvegia vor juca finala pentru trofeu, Danemarca şi Spania pentru medalia de bronz
15 dec. 2021 Steaua Bucureşti - Dinamo Bucureşti, scor 24-30, în Liga Naţională de handbal masculin
15 dec. 2021 Sepsi - Orman Genclik, scor 50-82, în faza play-off a FIBA EuroCup la baschet feminin
15 dec. 2021 U BT Cluj, victorie cu Happy Casa Brindisi şi lider al grupei G în Basketball Champions League
15 dec. 2021 CS Medgidia s-a calificat în sferturile Challenge Cup la volei feminin
15 dec. 2021 CM handbal feminin: Franţa - Danemarca şi Norvegia - Spania, în semifinale
15 dec. 2021 Sporting CP - CSM Oradea, scor 77-83 în grupele principale ale FIBA Europe Cup la baschet masculin
14 dec. 2021 Volei Alba Blaj s-a calificat în sferturile de finală ale CEV Cup la volei feminin
14 dec. 2021 CM handbal feminin: Danemarca şi Spania, primele semifinaliste
13 dec. 2021 CM handbal: România, înfrângere cu Suedia în ultimul meci din grupa II şi va încheia pe locurile 13-16
13 dec. 2021 Cristina Laslo, golgeterul României la CM de handbal: Văd viitorul României cu zâmbetul pe buze
13 dec. 2021 Adrian Vasile, după locul 13 la CM handbal: E locul 13 într-o zi de 13, la final tot ce contează e clasamentul
13 dec. 2021 CM handbal: Norvegia şi Suedia, ultimele calificate în sferturile de finală
11 dec. 2021 Handbalistă din naţionala Braziliei, noua jucătoare a campioanei CSM Bucureşti
11 dec. 2021 CM handbal: România - Puerto Rico, scor 43-20, în grupa principală II
11 dec. 2021 Adrian Vasile: Meciul cu Suedia va fi ultimul la acest CM, dar o să încercăm să-l câştigăm
11 dec. 2021 CM handbal: Franţa şi Rusia, în sferturi; România a ratat calificarea
10 dec. 2021 CM handbal: China s-a retras din competiţie, după depistarea unui caz pozitiv la Covid-19, şi încheie pe locul 32
09 dec. 2021 CM handbal: România, înfrângere cu campioana mondială Olanda, în primul meci din grupa principală II
09 dec. 2021 Crina Pintea, după meciul cu Olanda: Am pierdut, dar sentimentul este că am câştigat
09 dec. 2021 Dinamo Bucureşti, a treia victorie în Liga Campionilor la handbal masculin, 33-29 cu HC Motor
09 dec. 2021 CM handbal: Olanda, Norvegia şi Suedia, victorii în grupa României
08 dec. 2021 Arcada Galaţi s-a calificat în optimile de finală ale Cupei CEV la volei masculin
07 dec. 2021 CM handbal: România, înfrângere cu Norvegia şi încheie pe locul 2 în grupa C
07 dec. 2021 CM handbal: România - Olanda, primul meci din grupa principală II, în 9 decembrie
06 dec. 2021 Adrian Vasile: Fetele şi-au scos încălţările la uşă de Moş Nicolae, fiecare a primit ceva bun
06 dec. 2021 CM handbal feminin: Primele 12 echipe calificate în grupele principale după meciurile de luni
05 dec. 2021 Potaissa Turda, a treia echipă românească în optimile de finală ale European Cup la handbal masculin
05 dec. 2021 CM handbal feminin: România, victorie cu Kazakhstan şi se califică în grupele principale
05 dec. 2021 Adrian Vasile: Cu Norvegia, targetul este să dăm tot ce avem mai bun
05 dec. 2021 CM handbal feminin: Rezultatele de duminică; România şi Norvegia, calificate în grupele principale
04 dec. 2021 Minaur Baia Mare s-a calificat în optimile de finală ale European Cup la handbal masculin
04 dec. 2021 CSM Focşani, calificată în premieră în optimile de finală ale European Cup la handbal masculin
04 dec. 2021 Rezultatele de sâmbătă la CM de handbal feminin; România joacă duminică al doilea meci
03 dec. 2021 Echipa turcă Orman Genclik, adversara Sepsi Sf. Gheorghe în FIBA EuroCup la baschet feminin
03 dec. 2021 CM handbal feminin: România - Iran, scor 39-11, la debutul în grupa C
03 dec. 2021 Adrian Vasile, după meciul cu Iran: A fost o mare bucurie să vedem steagurile României în sală
03 dec. 2021 Rezultatele de vineri la CM de handbal feminin; România şi Norvegia, victorii în grupa C
02 dec. 2021 Dinamo Bucureşti, a şaptea înfrângere în Liga Campionilor la handbal masculin
02 dec. 2021 Steaua Bucureşti, victorie cu VC Lorentzweiler, în 16-ile Challenge Cup la volei masculin
02 dec. 2021 Rezultatele de joi la CM de handbal feminin; România debutează vineri, cu Iran
02 dec. 2021 Steaua Bucureşti, victorie cu VC Lorentzweiler, în 16-imile Challenge Cup la volei masculin
01 dec. 2021 Dinamo Bucureşti - CSO Voluntari, scor 3-1, în Cupa României la volei feminin
01 dec. 2021 Dinamo Bucureşti - United Volley Frankfurt, scor 2-3, în Cupa CEV la volei masculin
01 dec. 2021 Arcada Galaţi - Chaumont, scor 3-0, în Cupa CEV la volei masculin
01 dec. 2021 Gyor - Sepsi, scor 73-69, în ultimul meci din grupa B a FIBA EuroCup la baschet feminin
01 dec. 2021 Steaua Bucureşti - Jug Adriatic, scor 8-10, în Liga Campionilor la polo