Adina Osan, News.ro

1857 articole publicate pe News.ro 53 in feb. 2022
28 feb. 2022 EHF: Meciurile programate ale echipelor din Rusia şi Belarus nu vor avea loc în această săptămână în nicio competiţie
28 feb. 2022 Euroliga, cea mai puternică ligă europeană de baschet, a suspendat echipele ruseşti din competiţii
27 feb. 2022 Vicecampioana Potaissa Turda, remiză cu CSM Bucureşti în Liga Naţională de handbal
27 feb. 2022 Cristina Neagu s-a prezentat la reunirea naţionalei de handbal feminin, după un an de pauză
27 feb. 2022 Natalia, o mamă din Kiev: Am decis să nu plec, sunt cu fiica mea şi cu două pisici, urc şi cobor din adăpost - FOTO
27 feb. 2022 Sepsi Sf. Gheorghe a câştigat pentru a şaptea oară Cupa României la baschet feminin
26 feb. 2022 CSM Satu Mare, prima finalistă a Cupei României la baschet feminin
26 feb. 2022 Sepsi Sf. Gheorghe - CSM Satu Mare, în finala Cupei României la baschet feminin
26 feb. 2022 FIG: Toate evenimentele programate în Rusia şi Belarus sunt anulate şi vor fi scoase din calendarul internaţional
25 feb. 2022 EHF a amânat meciuri ale naţionalelor Rusiei şi Ucrainei
24 feb. 2022 Suspansul continuă în Liga Naţională: Campioana CSM Bucureşti, victorie cu liderul Rapid şi s-a apropiat la un punct
24 feb. 2022 România - Albania, scor 101-84, în preliminariile CE2025 de baschet masculin
23 feb. 2022 Arcada Galaţi şi Steaua Bucureşti s-au calificat în semifinalele Cupei României la volei masculin
23 feb. 2022 Volei Alba Blaj - Eczacibaşi Istanbul, scor 0-3, în semifinalele CEV Cup la volei feminin
22 feb. 2022 Steaua Roşie Belgrad - Spandau 04 Berlin, scor 5-16, în Liga Campionilor la polo
20 feb. 2022 Naţionalele de polo, calificate la turneul final al Campiontului European 2022
20 feb. 2022 Minunea s-a produs: deţinătoarea trofeului European League, Nantes, a pierdut ultimul meci din grupa B, Minaur e în sferturi
20 feb. 2022 CSM Bucureşti, remiză cu Team Esbjerg; Neagu devine cea mai bună marcatoare în Liga Campionilor
20 feb. 2022 SCM Rm. Vâlcea, victorie cu Vaci în ultimul meci din grupa D European League la handbal feminin
20 feb. 2022 CSM Bucureşti - ŢSKA Moscova, în faza play-off a Ligii Campionilor la handbal feminin
20 feb. 2022 Potaissa Turda a ratat calificarea în sferturile European Cup la handbal masculin
20 feb. 2022 Şi CSM Focşani a ratat sferturile European Cup la handbal masculin
19 feb. 2022 Meciul BC Prometey - U BT Cluj din Liga Campionilor la baschet, mutat din Ucraina în Cehia
19 feb. 2022 Gloria Buzău - Rapid Bucureşti, scor 30-25, în derby-ul etapei a 15-a a Ligii Naţionale de handbal feminin
19 feb. 2022 Minaur Baia Mare, înfrângere cu PAOK, dar calificată în sferturile European Cup la handbal masculin
19 feb. 2022 Handbal feminin: Minaur Baia Mare, înfrângere cu SG BBM Bietigheim în ultima etapă din grupa B a European League
19 feb. 2022 Măgura Cisnădie, înfrângere cu Herning şi ratează sferturile European League la handbal feminin
19 feb. 2022 Polo: Naţionala masculină, 41 de goluri cu Irlanda în preliminarii şi calificare la CE2022; echipa feminină, a treia victorie
18 feb. 2022 CSM Oradea, victorie cu Sporting Lisabona şi intră în sferturile FIBA Europe Cup de pe locul I al grupei K
18 feb. 2022 Polo: Victorii pentru naţionalele României, feminină şi masculină, în preliminariile CE 2022
17 feb. 2022 CSO Voluntari a câştigat Cupa României la baschet masculin pentru a doua oară consecutiv
17 feb. 2022 România - Irlanda, scor 15-4, la turneul preliminar al CE2022 de polo feminin de la Bucureşti
17 feb. 2022 Dinamo Bucureşti, înfrângere într-un meci de gală cu campioana Europei la handbal masculin, FC Barcelona
16 feb. 2022 Phoenix Constanţa - CSM Satu Mare, prima semifinală a Cupei României la baschet feminin
16 feb. 2022 SCM Rm. Vâlcea, înfrângere în meciul restant cu Viborg HK din European League la handbal feminin
15 feb. 2022 Baschet: Campioana U BT Cluj, eliminată în semifinalele Cupei României de deţinătoarea trofeului, CSO Voluntari
15 feb. 2022 Baschet masculin: CSO Voluntari - SCM Craiova, în finala Cupei României
15 feb. 2022 Volei Alba Blaj s-a calificat în semifinalele CEV Cup la volei feminin
14 feb. 2022 Portarul german Isabell Roch şi-a prelungit contractul cu SCM Râmnicu Vâlcea
14 feb. 2022 Vicecampioana CSM Oradea, învinsă de BC Athletic Constanţa, echipa de pe locul 9 în Liga Naţională
13 feb. 2022 SCM Rm. Vâlcea, remiză cu Viborg HK şi calificare în sferturile European League la handbal feminin
13 feb. 2022 Minaur Baia Mare, remiză în deplasare cu Zaglebie Lubin în European League la handbal feminin
12 feb. 2022 Potaissa Turda - Alingsas HK, scor 31-30, în optimile European Cup la handbal masculin
12 feb. 2022 HCDS Constanţa - Dinamo Bucureşti, scor 20-20, în Liga Naţională de handbal masculin
12 feb. 2022 Minaur Baia Mare - PAOK, 32-21, în optimile European Cup la handbal masculin
12 feb. 2022 Storhamar - Măgura Cisnădie, scor 35-18, în European League la handbal feminin
12 feb. 2022 Naerbo IL - CSM Focşani, scor 39-26, în optimile European Cup la handbal masculin
10 feb. 2022 Numeroase cazuri de Covid-19 în lotul CSM Bucureşti; meciul cu Rostov se amână
09 feb. 2022 Rapid Bucureşti - SCM Rm. Vâlcea, scor 33-27, în meci restant din etapa a 13-a a Ligii Naţionale de handbal
09 feb. 2022 CSM Oradea, a patra victorie în FIBA Europe şi se califică în sferturile competiţiei
01 feb. 2022 CSM Lugoj a ratat calificarea în semifinalele Challenge Cup la volei feminin
01 feb. 2022 PGE Skra Belchatow - Arcada Galaţi, scor 3-2, în sferturile Cupei CEV la volei masculin