Adina Osan, News.ro

1857 articole publicate pe News.ro 61 in mar. 2022
31 mar. 2022 Volei: Alexia Căruţaşu aparţine de federaţia din Turcia şi va putea evolua pentru naţionala acestei ţări din ianuarie 2024 / Decizia FIVB, atacată la TAS de FR Volei
31 mar. 2022 U BT Cluj, victorie în deplasare cu FC Argeş Piteşti şi pregăteşte confruntările din sferturile BCL
31 mar. 2022 Preliminarii CE2024 handbal masculin: România, în grupă cu Insulele Feroe, Austria şi Ucraina
30 mar. 2022 Interul stânga Eduarda Amorim, noua jucătoare a campioanei CSM Bucureşti, până la finalul sezonului
29 mar. 2022 FIBA: Ucraina ar putea găzdui o grupă EuroBasket 2025, alături de Letonia, Cipru şi Finlanda
29 mar. 2022 CSO Voluntari - U BT Cluj, scor 84-81, în meci restant din Liga Naţională de baschet masculin
29 mar. 2022 Jug Adriatic - Steaua Bucureşti, scor 14-7, în Liga Campionilor la polo
28 mar. 2022 Campioana Sepsi Sf. Gheorghe, prima semifinalistă a Ligii Naţionale de baschet feminin
28 mar. 2022 U BT Cluj pune la bătaie 10.000 de bilete pentru primul meci cu MHP Riesen Ludwigsburg, din sferturile Basketball Champions League
27 mar. 2022 SCM Rm. Vâlcea - Herning, scor 33-39, în sferturile European League la handbal feminin
26 mar. 2022 Minaur Baia Mare - Sola HK, scor 40-32, în sferturile European League la handbal feminin
25 mar. 2022 Inter dreapta din Ucraina, la echipa de handbal feminin Gloria Bistriţa
23 mar. 2022 Echipele calificate în sferturile Cupei României la handbal feminin
22 mar. 2022 CE-2024 handbal masculin: Naţionala României, în urna a treia valorică pentru tragerea la sorţi
22 mar. 2022 All Star Game la baschet masculin va avea loc în 2022 la Oradea, în tradiţionalul meci Nord - Sud
22 mar. 2022 Campioana U BT Cluj s-a calificat în premieră pentru România în sferturile Basketball Champions League
21 mar. 2022 Baschetbalist din naţionala Greciei, noul jucător al echipei FC Argeş Piteşti
20 mar. 2022 CM atletism: Alin Anton Ionuţ a ratat semifinalele la 60 metri garduri
20 mar. 2022 CM atletism: Ştafeta masculină 4x400 metri a României a ratat calificarea în finală
20 mar. 2022 CM atletism: Florentina Iuşco, locul 14 în finală la lungime; România, fără medalie la ediţia din 2022
20 mar. 2022 Volei Alba Blaj a câştigat pentru a patra oară Cupa României la volei feminin
19 mar. 2022 CM atletism: Anamaria Nesteriuc s-a calificat în semifinale la 60 metri garduri
19 mar. 2022 CM atletism: Anamaria Nesteriuc a ratat calificarea în finală la 60 metri garduri
19 mar. 2022 Naţionala masculină de handbal, eliminată de Macedonia de Nord în preliminariile Campionatului Mondial din 2023
19 mar. 2022 Volei Alba Blaj şi CSM Târgovişte, în finala Cupei României la volei feminin
19 mar. 2022 CSO Voluntari, victorie cu FC Argeş Piteşti şi urcă pe locul 2 în Liga Naţională de baschet masculin
19 mar. 2022 CM atletism: Claudia Bobocea, locul 9 în finală la 1.500 metri
19 mar. 2022 CM atletism: Andrei Rareş Toader, locul 17 în finală la aruncarea greutăţii
18 mar. 2022 CM atletism: Claudia Bobocea, în finală la 1.500 metri, Marina Baboi a ratat semifinalele la 60 metri
18 mar. 2022 Lotul naţional de gimnastică, în pregătire la Zwolle, cu un nou antrenor, olandezul Gerard Speerstra
17 mar. 2022 Macedonia de Nord - România, scor 30-22, în preliminariile CM-2023 de handbal masculin
16 mar. 2022 Rapid şi CSM Bucureşti, în cursa pentru titlu şi după etapa 18, la un punct distanţă în Liga Naţională de handbal feminin
16 mar. 2022 CSM Oradea a ratat calificarea în semifinalele FIBA Europe Cup
15 mar. 2022 Xavi Pascual, despre războiul din Ucraina: Am prieteni acolo, ne-au sunat şi jucători să ajutăm să vină în România familiile lor
15 mar. 2022 U BT Cluj - CSO Voluntari, scor 97-75, în meci restant din etapa a 19-a a Ligii Naţionale de baschet masculin
13 mar. 2022 Arcada Galaţi a câştigat Cupa României la volei masculin, după finala cu Steaua Bucureşti
12 mar. 2022 Steaua Bucureşti, prima finalistă a Cupei României la volei masculin
12 mar. 2022 CSM Bucureşti - SCM Rm. Vâlcea, scor 32-19, în Liga Naţională de handbal feminin
12 mar. 2022 U BT Cluj, liderul Ligii Naţionale de baschet masculin, detronat de FC Argeş Piteşti
12 mar. 2022 Arcada Galaţi - Steaua Bucureşti, în finala Cupei României la volei masculin
11 mar. 2022 Campioana U BT Cluj, prima înfrângere în Liga Naţională după disputa cu CSU Sibiu
10 mar. 2022 Naţionala de handbal masculin s-a reunit pentru dubla cu Macedonia, din preliminariile europene ale CM2023
09 mar. 2022 Dinamo Bucureşti a încheiat parcursul în Liga Campionilor la handbal masculin cu o înfrângere
09 mar. 2022 Bakken Bears - CSM Oradea, scor 84-82, în sferturile FIBA Europe Cup
08 mar. 2022 U BT Cluj, înfrângere pe teren propriu cu Unicaja Malaga în Basketball Champions League
07 mar. 2022 FIBA a anulat rezultatele BC Prometey, care s-a retras din Basketball Champions League din cauza conflictului armat din Ucraina
05 mar. 2022 Conducerea BC Prometey a retras echipa din Basketball Champions League; echipa din Ucraina juca în grupa U BT Cluj
05 mar. 2022 CE2022 handbal feminin: România, învinsă de Danemarca şi în meciul retur
05 mar. 2022 CE2022 handbal feminin: România ajunge pe locul 3, necalificant la turneul final, după victoria Austriei cu Insulele Feroe
04 mar. 2022 Din 7 martie, gimnaştii, oficialii şi arbitrii din Rusia şi Belarus nu mai pot participa la competiţiile organizate de FIG
03 mar. 2022 Steaua Bucureşti - SCM Zalău şi SCM Craiova - Arcada Galaţi, în semifinalele Cupei României la volei masculin
03 mar. 2022 U BT Cluj, victorie cu BC Prometey, din Ucraina, a treia din Top 16 al Basketball Champions League
03 mar. 2022 Dinamo Bucureşti - PSG, scor 31-39, în Liga Campionilor la handbal masculin
02 mar. 2022 U BT Cluj joacă în BCL cu BC Prometey, din Ucraina. Antrenorul Silvăşan: E greu de vorbit despre un meci de baschet
02 mar. 2022 Echipa rusă Avtodor Saratov, adversara CSM Oradea din sferturile FIBA Europe Cup, a fost exclusă din competiţie / Noua oponentă: Bakken Bears
02 mar. 2022 CM-2023: Lotul naţionalei de handbal masculin a României pentru dubla cu Macedonia de Nord din faza secundă a preliminariilor
02 mar. 2022 România - Danemarca, scor 28-35, în preliminariile CE de handbal feminin din 2022
02 mar. 2022 U BT Cluj scoate la vânzare 10 locuri premium, de câte 500 de lei, la meciul cu Unicaja Malaga / Banii vor fi donaţi pentru refugiaţii din Ucraina
01 mar. 2022 CEV: Echipele naţionale, cluburile şi sportivii din Rusia şi Belarus nu mai au eligibilitate pentru competiţiile europene
01 mar. 2022 Volei Alba Blaj şi-a încheiat parcursul european în semifinalele Cupei CEV