Adina Osan, News.ro

1857 articole publicate pe News.ro 75 in feb. 2021
26 feb. 2021 Alfredo Quintana, portarul de doar 32 de ani al echipei de handbal FC Porto, a decedat după un stop cardiorespirator
26 feb. 2021 Campioana la volei masculin, Arcada Galaţi, a doua înfrângere a sezonului, 2-3 cu Dinamo Bucureşti
26 feb. 2021 Rezultatele de vineri în etapa a 18-a a Ligii Naţionale de handbal masculin
26 feb. 2021 Sporting Lisabona - Dinamo Bucureşti, scor 31-32, în EHF European League la handbal masculin
25 feb. 2021 CSM Oradea şi CSU Sibiu vor juca meciurile din optimile Europe Cup la Oradea, unde câştigătoarele vor juca şi în sferturi
25 feb. 2021 Doar cinci meciuri se joacă în etapa a 18-a a Ligii Naţionale de handbal masculin
24 feb. 2021 Rezultatele de miercuri în etapa a XI-a a Ligii Naţionale de handbal feminin
24 feb. 2021 Volei Alba Blaj - Kaposvar, scor 3-0, în semifinalele Challenge Cup la volei feminin
23 feb. 2021 CSM Bucureşti, fără nouă jucătoare testate pozitiv la Covid-19, învinge Măgura Cisnădie şi rămâne lider în Liga Naţională
23 feb. 2021 Dinamo Bucureşti, a cincea înfrângere în grupa B a EHF European League la handbal masculin
22 feb. 2021 Şase meciuri din fazele eliminatorii ale EuroCup la baschet feminin, găzduite de Sepsi Sf. Gheorghe
22 feb. 2021 Baschetbalistul american Patrick Richard, de la U BT Cluj, va primi cetăţenia română şi urmează să depună jurământul
21 feb. 2021 Volei Alba Blaj a câştigat Cupa României la volei feminin
21 feb. 2021 Muntenegru, Grecia şi Croaţia, calificate la JO de la Tokyo, în urma turneului preolimpic de la Rotterdam
21 feb. 2021 FCC Baschet UAV Arad, prima echipă din baschetul românesc care se vaccinează anti-Covid-19
21 feb. 2021 CSM Bucureşti a ratat calificarea în sferturile European Cup la handbal masculin
21 feb. 2021 Sepsi Sfântu Gheorghe a câştigat Cupei României la baschet feminin
21 feb. 2021 România, şase eşecuri în grupa preliminară a EuroBasket 2022 şi ratează turneul final
20 feb. 2021 Volei Alba Blaj, prima finalistă a Cupei României la volei feminin
20 feb. 2021 Dunărea Brăila, victorie cu Kuban, în ultimul meci din European League la handbal şi întâlneşte Minaur în sferturi
20 feb. 2021 Universitatea Cluj, prima finalistă a Cupei României la baschet feminin
20 feb. 2021 Volei Alba Blaj şi Dinamo Bucureşti, în finala Cupei României la volei feminin
20 feb. 2021 Minaur Baia Mare s-a calificat în sferturile EHF European Cup la handbal masculin
20 feb. 2021 Cinci echipe româneşti în sferturile cupelor europene la handbal; două vor juca garantat şi semifinalele
20 feb. 2021 Universitatea Cluj - Sepsi Sf. Gheorghe, în finala Cupei României la baschet feminin
20 feb. 2021 Muntenegru şi Grecia, finalistele turneului preolimpic de polo şi calificate la JO de la Tokyo; România nu a trecut de grupe
19 feb. 2021 Dinamo Bucureşti - Tatran Preşov, scor 32-30, în grupa B a EHF European League la handbal masculin
19 feb. 2021 Israel - România, scor 79-71 în preliminariile EuroBasket 2022
19 feb. 2021 Minaur Baia Mare - Donbas, scor 24-23 în optimile de finală ale EHF European Cup
18 feb. 2021 Baschetbalistul american Marquis Wright, noul jucător al U BT Cluj
18 feb. 2021 România a ratat calificarea în sferturile turneului preolimpic de polo şi drumul spre JO de la Tokyo
18 feb. 2021 Fără antrenor şi şapte jucătoare, CSM Bucureşti a învins SCM Rm. Vâlcea, în etapa a 10-a a Ligii Naţionale
18 feb. 2021 Rezultatele din optimi şi programul sferturilor Cupei României la volei feminin
17 feb. 2021 Patru zile de pregătire a naţionalei de handbal feminin, fără antrenorul Adrian Vasile, testat pozitiv la Covid-19
17 feb. 2021 Surpriză în grupa României, la turneul preolimpic de polo; favorita Croaţia, eşec cu Rusia
17 feb. 2021 Minaur Baia Mare, Rapid şi Dunărea Brăila, victorii în etapa a 10-a a Ligii Naţionale de handbal feminin
17 feb. 2021 CS Medgidia ratează Cupa României la volei feminin, astfel că adversara sa, Medicina Tg. Mureş, e calificată în sferturi
16 feb. 2021 Încă un transfer anunţat de CSM Bucureşti, portarul norvegian Marie Skurtveit Davidsen
16 feb. 2021 Dubla SCM Rm. Vâlcea - CSM Bucureşti, din optimile Ligii Campionilor, programată în 6 şi 13 martie
16 feb. 2021 Thuringer nu mai vine la meciurile cu Minaur Baia Mare, care le câştigă la ”masa verde”, precum şi grupa C din EL
16 feb. 2021 Olanda - România, scor 9-8, la turneul preolimpic de la Rotterdam
16 feb. 2021 Dinamo Bucureşti - IFK Kristianstad, scor 28-29, în grupa B a EHF European League la handbal masculin
15 feb. 2021 România, pe locul 5 din grupa B la turneul preolimpic de polo de la Rotterdam, după două etape
14 feb. 2021 CSM Bucureşti - AEK Atena, scor 28-23, în optimile European Cup la handbal masculin
14 feb. 2021 Fleury - Dunărea Brăila, scor 25-31, în EHF European League la handbal feminin
14 feb. 2021 Programul optimilor din Liga Campionilor la handbal feminin; SCM Râmnicu Vâlcea - CSM Bucureşti, una din confruntări
14 feb. 2021 Arcada Galaţi şi SCM Zalău, victorii în ultima zi a Turneului 8 din Divizia A de volei masculin
14 feb. 2021 Croaţia - România, scor 16-6, în primul meci la turneul preolimpic de polo, de la Rotterdam
13 feb. 2021 CSM Bucureşti, înfrângere cu Metz şi încheie grupa A din Liga Campionilor pe locul 3, fiind calificată anterior în optimi
13 feb. 2021 Rezultatele de sâmbătă la Turneul 8 al Diviziei A la volei masculin
13 feb. 2021 Duel românesc în optimile Ligii Campionilor la handbal: SCM Râmnicu Vâlcea - CSM Bucureşti
11 feb. 2021 Baschet: Turneul final al Cupei României, la BT Arena din Cluj; CSU Sibiu - U BT Cluj, cap de afiş în sferturi
10 feb. 2021 Lotul României pentru turneul preolimpic de polo, de la Rotterdam
10 feb. 2021 Naţionala de baschet masculin s-a reunit pentru meciurile cu Israel şi Polonia, din preliminariile EuroBasket2022
10 feb. 2021 Minaur Baia Mare, a treia victorie în EHF European League la handbal feminin
10 feb. 2021 CSM Bucureşti şi SCM Rm. Vâlcea, în optimile Ligii Campionilor, în urma deciziei EHF de calificare a celor 16 echipe din grupe
09 feb. 2021 Turneul 7 al Ligii Naţionale de baschet masculin s-a încheiat marţi; U BT Cluj, lider neînvins după 12 meciuri
08 feb. 2021 CSM Oradea - U BT Cluj, scor 77-90, la Turneul 7 al Ligii Naţionale de baschet masculin
07 feb. 2021 Siofok - Dunărea Brăila, scor 31-24, în EHF European League la handbal feminin
07 feb. 2021 Odense - SCM Râmnicu Vâlcea, scor 25-26, în Liga Campionilor la handbal feminin
07 feb. 2021 Rezultatele de duminică la Turneul 2 al returului Diviziei A la volei feminin
07 feb. 2021 Rezultatele de duminică la Turneul 7 al Ligii Naţionale de baschet masculin
06 feb. 2021 Cazurile numeroase de Covid-19 din Portugalia amână meciul Sporting - Dinamo, din European League la handbal
06 feb. 2021 Minaur Baia Mare - Astrakhanochka, scor 30-27, în EHF European League la handbal feminin
06 feb. 2021 CSM Bucureşti - CSM Bucureşti, scor 28-26, în etapa a 13-a a Ligii Campionilor la handbal feminin
06 feb. 2021 CSM Bucureşti - Team Esbjerg, scor 28-26, în etapa a 13-a a Ligii Campionilor la handbal feminin
06 feb. 2021 Rezultatele de sâmbătă la Turneul 2 al returului Diviziei A la volei feminin
06 feb. 2021 Rezultatele de sâmbătă la Turneul 7 al Ligii Naţionale de baschet masculin
06 feb. 2021 România a încheiat preliminariile EuroBasket 2021 la baschet feminin cu încă o înfrângere şi ratează turneul final
05 feb. 2021 Patru handbaliste străine şi antrenorul Florentin Pera şi-au prelungit contractele cu SCM Râmnicu Vâlcea
05 feb. 2021 Rezultatele de vineri la Turneul 2 al returului Diviziei A la volei feminin
04 feb. 2021 Programul Turneului 7 al Ligii Naţionale de baschet masculin, în grupele de la Voluntari, Bucureşti şi Cluj-Napoca