Adina Osan, News.ro

1857 articole publicate pe News.ro 64 in dec. 2023
30 dec. 2023 Handbal masculin: Lotul României pentru Campionatul European din Germania
30 dec. 2023 Handbal feminin: Internaţionala ucraineană Iulia Andrichuk, noua jucătoare a echipei CSM Târgu Jiu
30 dec. 2023 Handbal feminin: CSM Bucureşti, victorie cu CSM Tg. Jiu şi încheie 2023 lider neînvins
29 dec. 2023 Handbal feminin: Graace Zaadi, campioană mondială cu Franţa, pleacă de la CSM Bucureşti la finalul sezonului
29 dec. 2023 Handbal masculin: Grecia, locul 3 la Trofeul Carpaţi, de la Piteşti
29 dec. 2023 Handbal masculin: Naţionala României a câştigat Trofeul Carpaţi, de la Piteşti
29 dec. 2023 Baschet masculin: Campioana U BT Cluj, victorie cu CSM Tg. Jiu şi încheie 2023 lider neînvins în Liga Naţională
28 dec. 2023 Handbal masculin: Georgia - Slovacia, scor 32-27, în primul meci la Trofeul Carpaţi, de la Piteşti
28 dec. 2023 Handbal masculin: România, victorie cu Grecia şi va juca finala Trofeului Carpaţi, cu Georgia
27 dec. 2023 Baschet masculin, BKT EuroCup: U BT Cluj, victorie în deplasare cu Buducnost şi încheie 2023 pe locul 3 în grupa B
21 dec. 2023 Volei masculin: Steaua Bucureşti s-a calificat în sferturile de finală ale Challenge Cup
21 dec. 2023 Volei masculin: SCM Craiova a ratat calificarea în sferturile de finală ale Cupei CEV
21 dec. 2023 Baschet masculin: Antrenorul campioanei U BT Cluj, Mihai Silvăşan, noul antrenor al naţionalei
21 dec. 2023 Volei masculin: Greenyard Maaseik – Arcada Galaţi, scor 3-1, în grupa E din Liga Campionilor
20 dec. 2023 Volei masculin: Dinamo Bucureşti, victorie cu Levski Sofia, dar ratează sferturile Challenge Cup
20 dec. 2023 Polo: România – Spania, scor 7-15, în meci amical la turneul de la Budapesta
20 dec. 2023 Baschet feminin: Sepsi Sfântu Gheorghe, a doua victorie în grupa A din Euroligă
19 dec. 2023 Polo: România, două înfrângeri în prima zi a turneului amical din Ungaria, în pregătire pentru Campionatul European
19 dec. 2023 Baschet masculin, BKT EuroCup: U BT Cluj, învinsă acasă de JL Bourg în faţa a 7.690 spectatori
18 dec. 2023 Handbal: Hamburg şi Graz vor găzdui Turneele F4, la feminin şi masculin, din European League
18 dec. 2023 Baschet masculin: Rezultatele tragerii la sorţi din faza Final 8 a Cupei României
17 dec. 2023 Handbal feminin: Campioana olimpică Franţa câştigă şi titlul mondial, în faţa deţinătoarei trofeului, Norvegia
14 dec. 2023 Volei masculin: Arcada Galaţi, prima victorie în grupa E din Liga Campionilor
14 dec. 2023 Volei masculin: Helios Grizzlys Giesen – Steaua Bucureşti, scor 3-2, în optimile Challenge Cup
13 dec. 2023 Volei feminin: Volei Alba Blaj, Rapid Bucureşti, CSM Lugoj şi CSM Târgovişte, calificate la Turneul F4 al Cupei României
13 dec. 2023 Volei feminin: Volei Alba Blaj, Rapid Bucureşti, Dinamo Bucureşti şi CSM Târgovişte, calificate la Turneul F4 al Cupei României
13 dec. 2023 Baschet masculin: CSM Oradea – Niners Chemnitz, scor 79-95, în al doilea meci din Top 16 Europe Cup
13 dec. 2023 Baschet masculin: CSO Voluntari – Newcastle Eagles, scor 84-76, în grupa B a ENBL
13 dec. 2023 Baschet masculin: SCM Timişoara, victorie în deplasare cu BK Olomoucko, în Alpe Adria Cup
13 dec. 2023 Volei masculin: Warta Zawiercie - SCM Craiova, scor 3-0, în optimile de finală ale Cupei CEV
12 dec. 2023 Handbal feminin: Franţa, prima semifinalistă a Campionatului Mondial
12 dec. 2023 Baschet masculin, EuroCup: U BT Cluj, victorie în etapa a XI-a, cu ultima clasată în grupa B, Slask Wroclaw
12 dec. 2023 Volei masculin: Levski Sofia – Dinamo Bucureşti, scor 3-0, în optimile Challenge Cup
11 dec. 2023 Handbal masculin: Naţionala s-a reunit la Bistriţa, unde va pregăti participarea la Trofeul Carpaţi şi la CE2024
11 dec. 2023 Handbal feminin: România încheie participarea la Campionatul Mondial cu o victorie împotriva Poloniei
11 dec. 2023 Handbal feminin, Florentin Pera la finalul CM: Jucătoarele au luptat şi au arătat caracter până la final
10 dec. 2023 Handbal feminin: Antrenorul SCM Rm. Vâcea, Bent Dahl, a calificat Cehia în sferturile CM şi la turneele preolimpice
10 dec. 2023 Handbal feminin: Antrenorul SCM Rm. Vâlcea, Bent Dahl, a calificat Cehia în sferturile CM şi la turneele preolimpice
09 dec. 2023 Handbal feminin: România – Japonia, scor 32-28, în penultimul meci din grupa III a Campionatului Mondial
09 dec. 2023 Handbal masculin: Minaur Baia Mare – Dinamo Bucureşti, scor 30-37, în ultimul meci din 2023 în Liga Naţională
07 dec. 2023 Handbal feminin, CM: România, înfrângere cu Germania şi rateză şansa la sferturi, în pofida revenirii lui Neagu
07 dec. 2023 Handbal feminin, Pera după eşecul cu Germania: Sunt mulţumit cu prima repriză! Cristinei Neagu i-am dat şansa să ajute echipa
06 dec. 2023 Volei feminin: CSO Voluntari s-a calificat în sferturile Challenge Cup
06 dec. 2023 Volei feminin: Şi CSM Lugoj s-a calificat în sferturile de finală ale Challenge Cup
06 dec. 2023 Volei masculin: Dinamo Bucureşti, Steaua Bucureşti şi Rapid Bucureşti, calificate la Turneul F4 al Cupei României
06 dec. 2023 Polo: Steaua Bucureşti încheie participarea în grupa A a Ligii Campionilor cu şase înfrângeri
06 dec. 2023 Baschet masculin: ZZ Leiden – CSM Oradea, scor 77-82, în primul meci din Top 16 Europe Cup
05 dec. 2023 Volei feminin: CSM Bucureşti a ratat calificarea în sferturile Challenge Cup, după ”setul de aur”
05 dec. 2023 Baschet masculin, BKT EuroCup: U BT Cluj, înfrângere în retur cu Turk Telekom, finalista din 2023
05 dec. 2023 Handbal masculin: Dinamo Bucureşti, victorie cu Chambery şi calificare în grupele principale ale European League
05 dec. 2023 Baschet masculin: SCM Timişoara, prima înfrângere în Alpe Adria Cup
05 dec. 2023 Volei feminin: Volei Alba Blaj, victorie în deplasare cu Volero Le Cannet, în grupa E din Liga Campionilor
05 dec. 2023 Handbal feminin: Danemarca – România, scor 39-23, în ultimul meci din grupa E a Campionatului Mondial
05 dec. 2023 Handbal masculin: CSM Constanţa şi Dinamo Bucureşti vor juca în aceeaşi grupă principală din European League
04 dec. 2023 Handbal feminin: Germania, Polonia şi Japonia, adversarele României în grupa principală III, la CM
03 dec. 2023 Handbal feminin: România, victorie cu Serbia şi s-a calificat în grupele principale ale Campionatului Mondial
03 dec. 2023 Florentin Pera, după victoria cu Serbia: Sunt mândru de jucătoarele mele
03 dec. 2023 Handbal feminin: Rezultatele de duminică la Campionatul Mondial; România, victorie categorică cu Serbia
02 dec. 2023 Handbal masculin: Minaur Baia Mare s-a calificat în optimile de finală ale European Cup
02 dec. 2023 Handbal masculin: Şi Steaua Bucureşti s-a calificat în optimile European Cup
01 dec. 2023 Handbal feminin: România, victorie cu Chile de Ziua Naţională, în primul meci de la Campionatul Mondial
01 dec. 2023 Handbal feminin: Rezultatele de vineri la Campionatul Mondial; România a debutat cu victorie