Adina Osan, News.ro

1857 articole publicate pe News.ro 62 in feb. 2023
28 feb. 2023 Atletism: 14 sportivi vor reprezenta România la CE de sală, de la Istanbul, între 2-5 martie
27 feb. 2023 Handbal feminin: Programul meciurilor din sferturile Cupei României, în 9 martie
27 feb. 2023 Baschet: Bucurie la U BT Cluj, jucătorul său Léo Meindl s-a calificat cu naţionala Braziliei la Cupa Mondială
27 feb. 2023 Baschet feminin: Sepsi Sfântu Gheorghe a cucerit pentru a opta oară Cupa României
26 feb. 2023 Baschet feminin: FCC Baschet UAV Arad, prima finalistă a Cupei României
26 feb. 2023 Baschet masculin: România, victorie cu Cipru în precalificările Campionatului European din 2025
26 feb. 2023 Handbal masculin: Dinamo Bucureşti, victorie fără emoţii în derby-ul cu Steaua Bucureşti
26 feb. 2023 Baschet feminin: FCC Baschet UAV Arad - Sepsi Sf. Gheorghe, în finala Cupei României
25 feb. 2023 Handbal feminin: CSM Bucureşti, victorie cu HC Zalău şi îşi consolidează poziţia de lider în Liga Naţională
25 feb. 2023 Baschet feminin: Agronomia Bucureşti, prima echipă calificată în semifinalele Cupei României
25 feb. 2023 Baschet feminin: Agronomia Bucureşti - FCC Baschet Arad şi Sepsi - Sirius, în semifinalele Cupei României
23 feb. 2023 Handbal feminin: Echipele calificate în sferturile Cupei României
23 feb. 2023 Baschet masculin: România, a patra înfrângere din precalificările Campionatului European din 2025
23 feb. 2023 Handbal masculin: Dinamo Bucureşti - GOG, scor 30-27, în penultimul meci din grupa A a Ligii Campionilor
22 feb. 2023 Handbal feminin: Gloria Bistriţa a eliminat echipa SCM Rm. Vâlcea în optimile Cupei României
22 feb. 2023 Volei feminin: CSM Târgovişte - Olympiakos Pireu, scor 3-2, în sferturile Cupei CEV
22 feb. 2023 Volei feminin: Volei Alba Blaj - Grot Budowlani Łódź, scor 3-1, în sferturile CEV Cup
22 feb. 2023 Volei feminin: Jedinstvo - CSM Lugoj, scor 3-2, în semifinalele Challenge Cup
20 feb. 2023 Handbal feminin: România, două amicale cu Ucraina la Bistriţa; biletele se vând de luni
20 feb. 2023 Handbal feminin: Vicecampioana CSM Bucureşti a eliminat campioana Rapid Bucureşti în optimile Cupei României
19 feb. 2023 Handbal feminin: Minaur Baia Mare învinge Gloria Bistriţa, în etapa XVII-a a Ligii Naţionale
18 feb. 2023 Handbal feminin: SCM Rm. Vâlcea s-a calificat în sferturile European League
18 feb. 2023 Volei masculin: Steaua Bucureşti - Arcada Galaţi, scor 3-0, în derby-ul Diviziei A
16 feb. 2023 Handbal masculin: Dinamo Bucureşti, înfrângere cu liderul PSG, dar se bucură de calificarea în optimile Ligii Campionilor
15 feb. 2023 Volei masculin: Dinamo Bucureşti, ultima echipă calificată Turneul F4 al Cupei României
15 feb. 2023 Baschet masculin: U BT Cluj a câştigat pentru a cincea oară Cupa României, după finala cu CSM Oradea
13 feb. 2023 Baschet masculin: U BT Cluj, prima finalistă a Cupei României, după semifinala cu SCMU Craiova
13 feb. 2023 Baschet masculin: U BT Cluj - CSM Oradea, în finala Cupei României, după semifinalele de la Constanţa
12 feb. 2023 Handbal feminin: CSM Bucureşti, eşec cu Krim şi locul 2 în grupa A din Liga Campionilor; CSM şi Rapid nu mai pot juca în sferturi
12 feb. 2023 Handbal feminin: Rapid Bucureşti, victorie cu Lokomotiva Zagreb şi va întâlni Krim Ljubljana în optimile Ligii Campionilor
12 feb. 2023 Handbal feminin, Liga Campionilor: Programul optimilor de finală; Rapid va întâlni Krim, iar CSM va juca direct în sferturi, cu Brest sau Team Esbjerg
12 feb. 2023 Baschet feminin: România încheie calificările la CE2023 cu încă o înfrângere, 58-74 cu Ungaria
11 feb. 2023 Baschet masculin: Campioana U BT Cluj, prima semifinalistă a Cupei României după victoria cu SCM Timişoara
11 feb. 2023 Baschet masculin: CSO Voluntari, deţinătoarea Cupei României, eliminată în sferturile competiţiei de SCM Craiova
11 feb. 2023 Handbal feminin: SCM Rm. Vâlcea - Paris 92, scor 30-28, în grupa D a European League
11 feb. 2023 Baschet masculin: U BT Cluj-SCMU Craiova şi Athletic Constanţa - CSM Oradea, în semifinalele Cupei României
09 feb. 2023 Baschet feminin: România, înfrângere cu multipla campioană Spania, în preliminariile CE2023
08 feb. 2023 Polo: Vicecampioana CSM Oradea a ratat calificarea în semifinalele LEN EuroCup, după aruncări de departajare
08 feb. 2023 Volei feminin: CSM Târgovişte, victorie în ultimul meci din Liga Campionilor şi va continua în sferturile Cupei CEV
08 feb. 2023 Baschet masculin: SCM Timişoara a ratat semifinalele din Alpe Adria Cup, deşi a învins MKS Dabrowa Gornicza
08 feb. 2023 Volei feminin: CSM Lugoj s-a calificat în premieră în semifinalele Challenge Cup
08 feb. 2023 Baschet masculin: SCM Craiova a încheiat grupa I din FIBA Europe Cup cu a şasea înfrângere consecutivă
08 feb. 2023 Volei feminin: Volei Alba Blaj, victorie cu Prometey în Liga Campionilor şi va continua în sferturile CEV Cup
08 feb. 2023 Baschet masculin: CSM Oradea, victorie cu Keravnos BC în grupa L a FIBA Europe Cup, dar ratează sferturile
08 feb. 2023 Handbal masculin: FC Porto - Dinamo Bucureşti, scor 32-23, în primul meci din 2023 în Liga Campionilor
08 feb. 2023 Baschet: Germani Brescia - U BT Cluj, scor 103-84, în grupa A din 7 Days EuroCup
07 feb. 2023 Baschet masculin: Meciul U BT Cluj - SCM Timişoara deschide Turneul Final 8 al Cupei României
07 feb. 2023 Baschet masculin: Şase meciuri din Euroligă, EuroCup şi BCL, programate în Turcia, sunt suspendate
05 feb. 2023 Baschet feminin, CE2023: Naţionala se reuneşte la Sf. Gheorghe, pentru meciurile cu Spania şi Ungaria
05 feb. 2023 Volei masculin: Steaua Bucureşti - Dinamo Bucureşti, scor 3-2, în derby-ul Diviziei A
05 feb. 2023 Handbal feminin: CSM Bucureşti, deja calificată în sferturile Ligii Campionilor, remiză în ultima secundă cu Brest
04 feb. 2023 Handbal feminin: SCM Rm. Vâlcea, remiză cu Thuringer HC în returul din grupa D a European League
04 feb. 2023 Baschet masculin: U BT Cluj şi CSM Oradea, victorii în prima etapă din Top 10
04 feb. 2023 Handbal feminin: Rapid Bucureşti, înfrângere cu liderul Metz, în grupa B a Ligii Campionilor
02 feb. 2023 Volei feminin: CSM Târgovişte, a patra înfrângere în grupa E din Liga Campionilor
01 feb. 2023 Baschet masculin: SCM Craiova, a cincea înfrângere consecutivă în grupa I din FIBA Europe Cup
01 feb. 2023 Baschet feminin: Campioana Sepsi Sf.Gheorghe a ratat calificarea în sferturile FIBA EuroCup
01 feb. 2023 Volei feminin: Volei Alba Blaj - Volero Le Cannet, scor 1-3, în grupa B din Liga Campionilor
01 feb. 2023 Baschet masculin: CSM Oradea, înfrângere cu liderul Anwil, în grupa L a FIBA Europe Cup
01 feb. 2023 Volei feminin: Beveren - CSM Lugoj, scor 2-3, în sferturile Challenge Cup