alti citiva suporteri au ajuns in spital, insa, din fericire, fara a avea afectiuni grave Meciul de mare tensiune Romania-Anglia, desfasurat in urma cu doua zile in cadrul Campionatului Mondial de Fotbal, nu a ramas fara victime in rindul suporterilor infocati din Iasi. Victoria fotbalistilor romani i-a scos din minti pe unii ieseni, care nu au mai apucat sa se bucure pe strazi, ei ajungind in spitale. Clinicile de garda din noaptea cu pricina au acordat ingrijiri medicale unora dintre cei mai focosi suporteri, din fericire putini la numar si fara rani prea grave. Iulian M. (26 ani), patron la "Grec Club", a trait cu mare intensitate disputa fotbalistica, in special finalul reprizei a doua, cind Dan Petrescu a reusit sa inscrie golul victoriei. De prea mult entuziasm, patronul a izbit cu pumnul in masa si a spart un pahar. Neatent la cioburile imprastiate, el s-a taiat destul de adinc la palma dreapta. La vederea singelui, sotia acestuia, Mariana M. (24 ani), a facut o criza de spasmofilie. Prin urmare, la citeva minute de la terminarea meciului, cei doi erau in triajul Spitalului de Urgente, pentru a primi ingrijirile necesare. Barbatului i-a fost cusuta rana, iar femeii i s-a administrat un calciu gluconic. Claudiu Z., student la Drept, s-a imbatat de bucurie, in cinstea victoriei fotbalistilor romani. Dupa citeva intimplari "mai palpitante", el a ajuns, in jurul orei 2.00, la acelasi spital, cu "contuzie antebrat drept, plaga contuza palma dreapta" si vinatai pe gamba stinga si coapsa dreapta. Nici el nu a necesitat internare, astfel ca, dupa ce i-au fost pansate ranile, a fost liber sa se intoarca acasa. Cu tensiunea deja crescuta atunci cind englezii ne-au egalat, Marcel Asavoaie (31 ani) a "explodat" de bucurie cind Dan Petrescu a dat golul final, ducind echipa Romaniei in optimile de finala. Fara sa mai stea pe ginduri, imediat dupa ce balonul a intrat in poar