Sanda LadoŞi este, de ani de zile, una dintre solistele cu o agendă foarte încărcată de Revelion. Despre noaptea Noului An, dar şi despre speranţe, viaţa ei de zi cu zi a acceptat să ne Sanda LadoŞi este, de ani de zile, una dintre solistele cu o agendă foarte încărcată de Revelion. Despre noaptea Noului An, dar şi despre speranţe, viaţa ei de zi cu zi a acceptat să ne vorbească imediat după ce îşi serbase ziua de naştere, pe 2 ianuarie. - Cum ai petrecut Revelionul? Onorariul a crescut faţă de anii trecuţi? - Prin muncă şi pentru muncă am petrecut, dar aş minţi să spun că nu îmi face plăcere. M-am şi distrat şi am şi câştigat bani. Pot spune că am început anul cu un spirit fantastic şi o bună dispoziţie pe care nu am mai avut-o de mult. Atmosfera Revelionului cred că e valabilă zicalei "omul sfinţeşte locul". Până la urmă contează gaşca şi mai puţin spaţiul de desfăşurare. Ora 12 m-a prins făcând numărătoarea inversă. Am făcut pe gazda, deşi nu eram. Oare tot anul să fie aşa? Onorariul a fost un pic mai bun decât în anul precedent. Oricum, e, în final, o noapte ca oricare alta pentru artişti. - Ce gen de muzică se preferă în asemenea situaţii? - O petrecere, în opţiunea mea, trebuie să conţină mai toate genurile de muzică, pentru că oamenii au gusturi diferite. Ce îmi aud urechile, de obicei, la evenimentele la care particip nu întotdeauna îmi face plăcere, dar nu sunt eu în măsură să judec. Se preferă repertoriul internaţional, de regulă, dar şi românesc, în anumite cazuri. Ce mi-ar plăcea să aud, spre exemplu muzica lăutărească veche, nu o aud, în schimb, la toate nivelurile sociale ne putem delecta cu manele. - Ce ai făcut de ziua ta, pe 2 ianuarie? - Am intrat în noul an cu bună dispoziţie şi cu sentimentul că mi-am regăsit forţa şi energia puţin pierdută în 2005. Am multe de pus la punct şi mai ales cariera mea. Am început anul pe scenă şi nu mă deranjea