Debut de foc pentru echipa a doua

Publicat in Buna Ziua Iasi, duminică 5 septembrie 2004 ·

•Poli II Unirea Iasi a debutat pe prima scena a Diviziei C cu o infrangere in fata formatiei FCM II Bacau, scor 1-3 •CFR Moldova Iasi a invins in deplasare, scor 1-0, la Radauti

Soarta au fost necrutatoare cu echipa a doua a Politehnicii, care la primul meci pe scena Diviziei C a dat piept cu formatia FCM II Bacau, echipa care in sezonul trecut a pierdut la limita promovarea in liga a doua, in dauna celor de la Botosani. Pe Stadionul Tepro, amenajat special pentru jocurile echipei secunde, Poli II Iasi a fost invinsa, fara drept de apel, de bacauani, scor 1-3. Oaspetii, care au venit la Iasi insotiti de presedintele bacauan, Gheorghe Chivorchian, au deschis scorul in minutul 23, prin Neagu, pentru ca doua minute mai tarziu Zamfirache sa aduca linistea in tabara trupei patronate de Dumitru Sechelariu. Imediat dupa reluare, Isac a mai inscris o data, in minutul 46, golul de onoare al iesenilor purtand semnatura lui Claudiu Ionescu, care, in minutul 83, a transformat o lovitura de pedeapsa. Desi bacauanii au evoluat cu un om mai putin pe teren, dupa eliminarea lui Ureche din minutul 67, tinerii jucatori ieseni nu au reusit nici macar sa egaleze, victoria oaspetilor fiind pe deplin meritata, mai ales ca acestia au mai ratat si alte cateva mari ocazii de a inscrie. Echipa pregatita de Adrian Kereszy, Danut Munteanu si Nucu Antohi a evoluat cu trac, nici macar jucatorii imprumutati de la echipa mare neputand impiedica dezastrul infrangerii iesenilor. De altfel, nici unul dintre cei patru jucatori lasati de Simionas sa joace la Divizia C nu au confirmat. Atat Ciubotariu, cat si Croitoru, Ionescu sau Bordianu au dezamagit, lucru recunoscut la finalul jocului si de Vasile Simionas. Kereszy a inceput jocul cu FCM II Bacau in urmatoarea formula: Costas, Filip ('72 Caragia), Bordianu, Marin, Such ('47 Chimir), Vintila ('61 Berbece), Croitoru, Ionescu, Ciubotar

Articolul in Buna Ziua Iasi >>

Iran; Echipele de căutare şi salvare au ajuns la locul prăbuşirii elicopterului lui Raisi. Anunţul Semilunii Roşii

News.ro acum 18 minute
Echipele de căutare şi salvare ale Semilunii Roşii au ajuns la locul prăbuşirii elicopterului în care se afla preşedintele Ebrahim Raisi, informează Al Jazeera. Anunţul a fost făcut iniţial de mai multe surse media iraniene care citau Semiluna Roşie

UPDATE - Aterizarea forţată a elicopterului lui Ebrahim Raisi: Informaţii contradictorii cu privire la găsirea aparatului de zbor. La bord se afla şi ministrul de externe. Turcia trimite echipe de căutare

News.ro acum 7 ore
Elicopterul în care se afla preşedintele iranian Ebrahim Raisi, precum şi ministrul iranian de externe, Hossein Amirabdollahian, a aterizat forţat duminică, în apropiere de graniţa cu Azerbaidjanul. La câteva ore după incident, televiziunea de stat

Răzvan Lucescu e campion cu PAOK în Grecia

Mediafax acum 7 ore
PAOK avea soarta titlului la îndemână, înainte de ultima etapă având două puncte avans faţă de AEK. Pentru a redeveni campioană, PAOK avea nevoie de o victorie în deplasarea la Aris. Thomas a marcat în minutul 30 şi fanii echipei lui Lucescu începus

Manchester City a câştigat Premier League pentru a patra oară consecutiv

Mediafax acum 9 ore
Guardiola şi Compania au câştigat meciul decisiv al ultimei etape cu 3-1, în faţa lui West Ham United, în timp ce Arsenal s-a impus cu 2-1, împotriva lui Everton, ocupând locul doi în clasament. Ultima etapă a consfinţit şi ultima reprezentaţie a an

Județul Iași Accident rutier mortal între două motociclete și un autoturism. Trei persoane au decedat (GALERIE FOTO)

Ziua Constanta acum 10 ore
Pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Iași au fost alertați cu privire la un accident rutier grav la limita cu județul Vaslui, pe DN 24 pe raza comunei Ciortești. Pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Ur

Descoperire macabră pe o insuliță de pe râul Siret. Bărbat găsit de doi pescari spânzurat VIDEO

Ziare.com acum 6 ore
Două echipaje de pompieri de la Detaşamentul Tecuci au intervenit duminică seara, 19 mai, în cazul unui bărbat de 47 de ani găsit spânzurat pe o limbă de pământ de pe râul Siret. Potrivit Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Galaţi, apel

Meteorologii au emis cod portocaliu de averse, descărcări electrice şi grindină pentru mai multe localităţi din judeţul Timiş / Cod galben pentru judeţul Arad

News.ro acum 9 ore
Administraţia Naţională de Meteorologie a emis, duminică, un cod portocaliu de averse, intensificări ale vântului, descărcări electrice şi grindină de dimensiuni mici pentru mai multe localităţi din judeţul Timiş. ANM a emis un cod galben şi pentru

Dinamo Bucureşti a câştigat Cupa României la handbal masculin

Mediafax acum 12 ore
Constănţenii au condus aproape toată prima repriză, intrând la pauză cu un rezultat de egalitate (10-10). Prima parte a reprizei secunde a fost echilibrată, elevii lui Xavier Pascual desprinzându-se pe final de meci, când s-au desprins de la 18-18 l